בעקבות הפרסום ב"הארץ" |

פנייה ליועמ"ש: פתח בחקירה נגד איילת שקד

לפי הפרסום ב"הארץ", שליחים מטעם שקד הבטיחו לאנשי נתניהו שהיא תדאג שיקבל חסינות מהעמדה לדין, והוסיפו שהיא שולטת ביועץ המשפטי. יאיר גולן ויאיא פינק פנו ליועמ"ש: המסרים מהווים הצעת שוחד, שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שקד בתל אביב, בחודש שעבר

יאיר גולן ויאיר (יאיא) פינק מהמחנה הדמוקרטי פנו הערב (שני) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה שיפתח בחקירה נגד איילת שקד בעקבות חשיפת "הארץ" על המסרים שהעבירה לראש הממשלה בנימין נתניהו בתמורה לצירופה לליכוד. לפי הפרסום, שליחים מטעם שקד הבטיחו לאנשי ראש הממשלה שתתמוך בחסינותו מפני העמדה לדין, והוסיפו שהיא שולטת ביועץ המשפטי ויכולה להשפיע עליו. גולן ופינק טענו במכתבם למנדלבליט כי המסרים מהווים הצעת שוחד, שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים.

המסרים שהעבירה שקד לנתניהו: אני שולטת במנדלבליט, אדאג שתהיה לך חסינות | חשיפת "הארץ"

"מסרים אלה מעלים את החשש כי שרה בכירה בישראל הופכת את משרדה וסמכויותיה לכלי במשא ומתן פוליטי ואופורטוניסטי אשר כל כולו נועד כדי למלט חשוד מאימת הדין", כתבו גולן ופינק בפנייתם.

מוקדם יותר פורסם ב"הארץ" כי שליחים מטעמה של שקד הציעו לנתניהו כי היא תשפיע על היועץ המשפטי לממשלה לטובתו, במסגרת הניסיון שלה לרכך את ההתנגדות להצטרפותה לרשימת הליכוד. שיחות עם גורמים פוליטיים והתכתבויות והקלטות ש"הארץ" נחשף אליהן מעלות כי השליחים מטעמה של יו"ר ימינה אף הציעו תמיכה מלאה במהלך שיעניק לנתניהו חסינות וימנע את העמדתו לדין. שקד אמרה בתגובה כי אם הדברים נאמרו, זה לא היה על דעתה.

"יש כאן ניסיון נמוך ומכוער להכפיש אותי", הגיבה שקד, "אם הדברים שמצוטטים נאמרו ע"י אדם כזה או אחר, הם חמורים בהחלט, אך אין להם קשר אליי ולא נאמרו בידיעתי. מעולם לא דיברתי עם היועץ המשפטי לממשלה על תיקים פליליים, כל שכן על תיקי נתניהו. אני סומכת על הציבור שהוא יותר חכם מזה".

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, התייחס לחשיפת "הארץ": "איילת שקד ובנימין נתניהו הם שני פוליטיקאים מנותקים שאכפת להם רק מעצמם, מכיסאם ומחוקי החסינות ההזויים. גם נתניהו וגם שקד שכחו מתי בפעם האחרונה עשו משהו למען בני אדם. ההקלטות שנחשפו, בין אם נאמרו על דעתה של שקד ובין אם לאו, מבטאים את השקר של הימין המנותק: חסינות לפני הכל. הגיע הזמן להחליף את המנהיגות של שקד ונתניהו במנהיגות שרואה בני אדם לפני הכל".

חברם של גולן ופינק למחנה הדמוקרטי, אהוד ברק, התייחס גם הוא לפרסום. "אם אכן זה קרה, זהו ניסיון ברור לייצר עסקת שוחד במטרה להשיג כרטיס כניסה למועדון נאמני נתניהו", אמר ברק, "הדיל המושחת הזה, אם קרה, הוא שירת הברבור של המושחתים והמשחיתים, מהרסי ומחריבי הדמוקרטיה הישראלית".

ניצן הורוביץ, יו"ר מהמחנה הדמוקרטי, אמר כי "ככה נראית רפובליקת בננות". "היועמ"ש בכיס של שקד", הוסיף הורוביץ, "אלף הכחשות לא יעזרו לה. הצעה כזו של 'מקורבי שקד' היא השחתה של המערכת כולה. את הריקבון הזה חייבים לעצור".

"אם מישהו עוד היה זקוק להוכחה למה נתניהו לא כשיר להמשיך בתפקידו, הפרסום בהארץ סיפק אותה", אמרה רויטל סויד מהעבודה-גשר, "גם אם מקורבים לשקד הבטיחו זאת בשמה שלא בידיעתה, לטענתה, ברור שכל המערכת הפוליטית מימין משועבדת לניסיון של ראש הממשלה להיחלץ מכתב אישום ולהתבצר בבלפור. שקד חייבת עוד הערב לחשוף מה הבטיחה בדיוק לנתניהו בתמורה להסכמה לשילובה בליכוד".

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו לא זקוק לאף פוליטיקאי כדי לטעון שהטענות האבסורדיות נגדו משוללות כל יסוד וחסרות כל תקדים".

מההקלטות וההתכתבויות עולה כי מאמציה של שקד לחבור לליכוד החלו עם ההכרזה על בחירות חוזרות, ונמשכו עד לבוקר היום שבו הוכרזה כיו"ר תנועת הימין החדש. היא הפעילה במערכה זו עיתונאים, פוליטיקאים ומקורבים, ושלחה שליחים לראש הממשלה, לרעייתו שרה ולבנו יאיר, בניסיון לשכנעם בדבר תרומתה הפוטנציאלית לליכוד ולמשפחה. גם שרים, חברי כנסת ועסקנים בליכוד הציעו עצמם כמתווכים וניסו לשכנע את ראש הממשלה לקחת את שקד.

אחד השליחים מטעמה של שקד אמר "היא ככה עם מנדלבליט", והחווה תנועה של חיבור הדוק עם אצבעותיו. "היא שולטת בו, היא יודעת להשפיע עליו. היא קרובה אליו. אם היא לא תשלוט במשרד המשפטים ברור שביבי הולך לכלא", הוסיף. שליח אחר הבטיח כי "רק היא יכולה להביא לביבי את החסינות. היא יודעת לצאת להסביר בתקשורת למה החסינות מוצדקת. יש לה אמינות, היא לא מירי רגב". נציג נוסף מטעמה הציע "נאמנות מוחלטת, היא תתמוך בראש הממשלה בכל דבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ