יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

ועדת השחרורים הורתה היום (רביעי) להשיב את יונתן היילו למאסר של שנה עקב הפרת תנאי שחרורו. היילו שוחרר בשנה שעברה לאחר יותר משמונה שנות מאסר, לאחר שהורשע בהריגת האדם שאנס אותו. "הצענו לו לנצל את תקופת מאסרו כדי להשתלב במתווים טיפוליים ההולמים את צרכיו", כתב השופט עמית איזקסון בהחלטתו שהתקבלה בבית הסוהר השרון. היילו צפוי לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.

הוועדה התכנסה בעקבות בקשת הפרקליטות, שדרשה כי היילו ירצה את כלל התקופה שנותרה למאסרו. זאת, לאחר שהגורמים שליוו אותו טענו כי בשלוש פעמים שונות הפר את התנאים שהוצבו לו במהלך השנה מאז ששוחרר. לפי גורמי הטיפול, הוא שתה אלכוהול שלוש פעמים, ואף היה מעורב באירועים אלימים בקיבוץ בצפון שבו שהה, כולל עימות מילולי עם אדם אחר בהיותו שתוי. 

היילו עם שחרורו מכלא השרון, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

לדברי סנגורו, עורך הדין אלון אייזנברג, היילו החל לשתות אחרי שנכנס לדיכאון בעקבות השהות בכלא ומקרי האונס שעבר. "הסיפור של יונתן היילו הוא טרגדיה משפטית", אמר אייזנברג, "המנוח אנס אותו והתאכזר אליו. הפרקליטות במשך שנים נלחמה לגזור עליו עונש מאסר עולם, וכסניגור היום אתה מבין שלהצלחה המשפטית שהוא השתחרר לאחר שש שנים אין שום משמעות שעה שהוא השתחרר מהכלא לריק אינסופי, מבלי שרשות שיקום האסיר נלחמה על שיקומו".

ב-2013 הורשע היילו ברצח ירון איילין, אשר אנס אותו פעמיים, ונשלח ל-20 שנות מאסר. עם זאת, ב-2016 זיכה בית המשפט העליון אותו מעבירת הרצח ושינה אותה לעבירת הריגה. בעקבות זאת, תקופת מאסרו קוצרה ל-12 שנים. כעבור שנה החליט נשיא המדינה ראובן ריבלין לקצר שנה נוספת מעונשו, וביולי שעבר ועדת השחרורים החליטה לשחררו אחרי שריצה שני שליש מתקופת המאסר.

בליל התקרית, במאי 2010, התפתח ויכוח בין היילו לאיילין, בזמן שבילו בפיצוציה ושתו אלכוהול. לטענת היילו, בעודם משוחחים מאחורי הפיצוציה, איילין איים עליו כי אם לא ישלם לו אלף שקל, יכה אותו. באחד הרגעים, כאשר סובב את גבו, היילו התנפל עליו והחל לחנוק אותו. כשנפל ארצה, הכה אותו בראשו באמצעות אבן שהיתה במקום. בהמשך, גרר אותו היילו סמוך למכולת אשפה והכה אותו שוב בראשו. היילו הסגיר את עצמו למשטרה כעבור כמה שעות והודה במעשים. טענתו להגנה עצמית נדחתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ