תושב נתניה מואשם ברצח אביה של בת זוגו לשעבר לאחר שריצה מאסר על תקיפתו

כפיר עטיה, בן 36, מואשם שדקר את דוד אגייב עשר פעמים בפתח ביתו. על נעליו של עטיה נמצאו שרידי דמו של אגייב. אמו העידה כי אמר לה לפני הרצח ש"תבכה עליו דם". סנגורו ציין ש"מערכת בריאות הנפש דחתה את בקשתו" להסתכלות פסיכיאטרית לפני הרצח

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בנתניה, בחודש שעבר
בר פלג

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד כפיר עטיה, בן 36 מנתניה, בגין רצח בנסיבות מחמירות. עטיה מואשם כי בחודש שעבר רצח בנתניה את דוד אגייב, בן 73, אביה של בת זוגו לשעבר של עטיה. הוא מואשם גם שהפר תנאי מעצר בית בזמן ביצוע הרצח, בכך שנהג ללא רישיון כשנמלט מהמקום ובכך שהתנגד למעצר. הפרקליטות דרשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים.

לפי כתב האישום, עטיה ניהל מערכת יחסים זוגית עם בתו של אגייב, בר ויכמן, בשנת 2000. לאחר שהבת נפרדה ממנו, החל עטיה לאיים ולהטריד אותה ואת בני משפחתה באופן שבכמה מקרים היה אלים. ב-2006 דקר בפניו את מי שבאותה תקופה היה בעלה של הבת. כעבור שלוש שנים תקף את אביה באמצעות מוט ברזל בראשו, ובגין כך ריצה מאסר בן תשע שנים שהסתיים באפריל האחרון.

זירת הרצח בנתניה, בחודש שעבר

בהמשך כתב האישום נטען כי עטיה החליט לרצוח את אגייב, ואמו העידה העידה כי יומיים לפני הרצח אמר לה שמיום ראשון (היום שבו בוצע הרצח) לא תראה אותו יותר וש"תבכה עליו דם". לפי כתב האישום, הוא המתין לאגייב בלובי הבניין שבו התגורר, התנפל עליו ודקר אותו עם חפץ חד לפחות עשר פעמים – בפנים, בצוואר, בחזה, בבטן, בגב ובידיים. מותו נקבע במקום.

אחת הראיות המרכזיות שבידי הפרקליטות היא חוות דעת מומחה לפיה על שתי הנעליים אותן נעל עטיה ביום שבו נעצר, יומיים אחרי הרצח, היו שרידי דמו של הנרצח. גם על שטרות כסף שהיו באחזקת עטיה נמצא דמו. הפרקליטות מחזיקה בנוסף בסרטונים ממצלמות האבטחה שתיעדו את החשוד ברצח סמוך לזירת ולמועד הרצח, כאשר הוא נושא חפץ בידו.

לפני כחמישה חודשים, ביקשה משפחתו של אגייב מהמשטרה הגנה מפני עטיה, בעקבות שחרורו מהכלא. עם זאת, מהמשטרה השיבו כי "אין מה לעשות" מאחר שהוא סיים לרצות את עונשו. שלושה ימים לפני הרצח, גם משפחתו של עטיה פנתה לגורמי רפואה בבקשה שיאושפז. עם זאת, ולמרות שוועדה הכוללת פסיכיאטר, פסיכולוג ועובדת סוציאלית קבעה כי יש לאשפזו בתוך 48, החליט הפסיכיאטר המחוזי שאין מקום לעשות זאת.

עו"ד איתי בן נון, שמייצג את עטיה מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "מחומרי החקירה עולה תמונה קשה ומדאיגה, שבה כפיר, שמתמודד תקופה ארוכה עם בעיות נפשיות, פנה מספר ימים לפני האירוע הטראגי, וביקש להתאשפז לאור ההידרדרות במצבו הנפשי. לצערנו הרב מערכת בריאות הנפש דחתה את בקשתו. בית המשפט קיבל את בקשתנו ושלח את כפיר להסתכלות פסיכאטרית".

לפי הפרקליטות, בחקירותיו עטיה נע בין חוסר שיתוף פעולה וטענות שאינו זוכר, לבין טענות שנמצאו שקריות. הוא הכחיש שראה את אגייב בשנים האחרונות אך לא סיפק הסבר לכך. בנוסף, כשנתפס היה פצוע וסבל מחבלות מדממות, אך כשנשאל על כך אמר שהיה מעורב בקטטה ונחבל מגדר מבלי למסור פרטים נוספים. בנוסף, עדויותיו לקו באי אמינות, כך לפי הפרקליטות – הוא טען לפרקים כי אינו זוכר בגין מה ריצה עונש מאסר, וגם שאינו מכיר או אינו זוכר את הבת, שהייתה זוגתו לשעבר, או את אביה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ