מרים אדלסון: שרה נתניהו אמרה שאם לאיראן יהיה גרעין וישראל תימחק זו תהיה אשמתי

לפי דיווח בחדשות 12, מו"ל "ישראל היום" סיפרה בעדותה כי בני הזוג נתניהו היו מתלוננים בפניה כי העיתון לא מגן מספיק על ראש הממשלה. "הייתי פשוט מורידה את הטלפון, שומעים את הצרחות גם ככה. כשנרגעו הצרחות הייתי מרימה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלדון ומרים אדלסון בירושלים, ביוני
הארץ

מו"ל "ישראל היום" מרים אדלסון העידה בתיק 2000 כי בני הזוג נתניהו נהגו לפנות אליה בבקשות חוזרות ונשנות לגבי הסיקור שלהם בעיתון - כך דווח הערב (חמישי) בחדשות 12. בין היתר, דווח כי אדלסון אמרה בעדותה על שרה נתניהו: "היא פעם אמרה לי שאם לאיראן יהיה נשק גרעיני וישראל תימחק, אני אהיה אשמה כי אני לא מגנה על ביבי".

לפי הדיווח, אדלסון אמרה בעדותה כי בתחילה נתניהו היתה נחמדה כלפיה וכלפי בעלה שלדון אדלסון, אולם בחלוף הזמן "הופיעו רק תלונות". "תמונה שלה היתה קטנה מדי. לא כתבו משהו, היא ביקרה איזה ילדים חולי סרטן או משהו. כל הזמן תלונות. כל הזמן. והתחיל להיות לא נעים. היינו מקשיבים, היינו שומעים ולא עונים. שומעים ולא עונים", אמרה.

היא הוסיפה כי ראש הממשלה נתניהו לא היה מרוצה מהעורך הראשי לשעבר בעיתון, עמוס רגב. כנשאלה אם נתניהו היה מלין גם הוא על הסיקור, השיבה: "הוא בטח... שעמוס (רגב) הוא נפנף, הוא נשנש, הוא חלש... היא לא אהבה את עמוס. מאוד לא אהבה את עמוס". כשנשאלה על מה ראש הממשלה התלונן, אמרה: "שאנחנו לא מגנים עליו. שכולם תוקפים... שכל העיתונות האחרת משמיצה אותו. אחת אחרי השנייה, בעיקר לפני הבחירות".

עוד אמרה לחוקר: "אז נמאס לי כבר לשמוע את זה וזהו וזה. ואנחנו כבר לא באים אליהם. נמאס לנו לשמוע את זה. זה הולך לאט לאט, כן? מכבוד ראש הממשלה היו לי טלפונים לארצות הברית עם צרחות. הייתי, כשהיו צורחים, הייתי שומעת קול גבוה, אני הייתי פשוט מורידה את הטלפון, שומעים את הצרחות גם ככה. כשנרגעו הצרחות, יכול להיות חמש-עשר דקות, אז הייתי מרימה עוד פעם. לא הייתי מקשיבה לצרחות אוקי? זה לא היה נעים. אבל מכבוד לראש הממשלה, ובעיקר זה היה מהכיוון שלה, אבל מכבוד לראש הממשלה אני פשוט לא הגבתי, לא עניתי".

בתיק 2000, שבמרכזו חשד לעסקה שנרקמה בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס לסיקור חיובי תמורת החלשת "ישראל היום", החליט היועמ"ש בפברואר כי ראש הממשלה יועמד לדין בגין מרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע. מנדלבליט כתב כי מעשיו של נתניהו פגעו פגיעה מהותית בטוהר המידות ובאמון הציבור. "הגם שלא ביקשת או התנית שוחד", כתב היועמ"ש לנתניהו, "ניצלת את הצעתו של מוזס במטרה להשפיע על אופן סיקורך בכלי התקשורת בקבוצת 'ידיעות אחרונות' בתקופת הבחירות, ולהימנע מפרסומים שליליים שיפגעו בך או במשפחתך, לפחות כל עוד השיחות ביניכם נמשכות, ובכך לשפר משמעותית את סיכוייך לשוב ולהיבחר לראשות הממשלה". בעוד נתניהו עומד בפני אישום במרמה והפרת אמונים בתיק זה, מוזס יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין מתן שוחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ