עורכת הדין של המתלוננות נגד אייל גולן: נשקול להגיש נגדו תביעה אזרחית

לאחר תחקיר "הארץ" שחשף עדויות על העברת נערות בין גולן לחבריו, אמרה עו"ד רותם אלוני כי אף שהתיקים הפליליים נגד הזמר נסגרו, חומרי החקירה בהם מעידים על הבאת אדם לידי זנות ואף על מקרה אונס

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גולן במשכן הכנסת, בשנה שעברה
לוגו הארץ

עורכת הדין של המתלוננות נגד אייל גולן, רותם אלוני, אמרה היום (ראשון) כי הן שוקלות להגיש תביעה אזרחית נגד הזמר. בראיון בגלי צה"ל אמרה אלוני: "העובדה שהתיקים נסגרו לא מונעת את האפשרות להגיש תביעה אזרחית. ברמה הקונקרטית, חומרי החקירה בהחלט מצביעים על עבירות פליליות – יש פה אינדיקציות ברורות להבאת אדם לידי זנות, לטעמי גם מקרה של אונס".

אלוני הוסיפה כי "היתה פה ממש רשימת מכולת של עבירות מין", וביקרה את המשטרה על כך ש"במקום לנצל את כל המשאבים שיש בידיה בחרה להתמקד בסוגיה איזוטרית, ולא התמקדה בדברים שבאמת יש לה ראיות אליהם. הם בחרו להתמקד במה שדווקא הראיות היו חלשות יותר לגביו ופגעו בחקירה באופן בולט וברור... אלה מחדלים ברמה שזה נראה מכוון".

התיק הפלילי נגד גולן נסגר לפני שש שנים ונשלל החשד שקיים יחסי מין עם קטינות. אולם, תחקיר "הארץ" שפורסם בשבוע שעבר - שכלל עדויות שפורסמו לראשונה של גולן, אביו דני ביטון וכמה מחבריהם, וכן עדויות של הנערות בזמן אמת - מלמד שעניין הגיל היה רק היבט אחד בפרשה. היבט חמור אחר הוא קיומו של דפוס שיטתי של העברת נערות מיד ליד. האב ביטון הוא שעמד במרכז הפעילות הזאת, שנשענה כולה על הבטחות לזכות בקרבתו של הזמר, והוא שאיתר את המעריצות של גולן והעביר אותן לחברים ולמקורבים, שלוש מהן גם לבנו.

17 שמות של מקורבים וחברים כאלה, חלקם מהמעגל הראשון, עלו בחקירת המשטרה ונקשרים לנערות במידה זו או אחרת, חלקם באופן חד פעמי ואחרים בעקביות, אחדים כמקשרים לחבורה, אחרים כנהנים. כל השמות עלו בעדויות ובמסמכים במהלך החקירה שניהלה המשטרה. רובם מצטיירים כמי שניצלו את הנערות, שמוכרות לרשויות הרווחה. למרות זאת, בתיק החקירה החוקרים לא טרחו לחקור את כל הגברים האלה. הם לא עימתו את גולן וחלק מהמקורבים עם כל העדויות של הנערות, ולא איתן עצמן. הם גם לא בדקו לעומק את הקשר בין גולן לאביו. 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "תיק החקירה נוהל במשטרה ביסודיות ובמקצועיות תוך ליווי של הפרקליטות ובתיאום מלא עמה. לזהות המעורבים ומשלח ידם לא היתה כל השפעה על החקירה והפעולות שבוצעו להגשמת תכליתה היו כמו כל חקירה אחרת  - במטרה להגיע לחקר האמת. שיקולי צוות החקירה היו מקצועיים בלבד, וכל פעולות החקירה בוצעו ביסודיות. כל ניסיון לטעון טענות אחרות בהקשר זה או אחר פסול וחוטא לאמת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ