מייסד טלגראס הואשם בניהול ארגון פשיעה ובסחר בסמים

לפי כתב האישום, עמוס דב סילבר ניהל את הטלגראס "בתבנית היררכית, מאורגנת ושיטתית במתכונת של ארגון פשיעה". לפי האישום, בשיא פעילות האפליקציה, קיבלו סילבר ושותפיו כמיליון שקלים בחודש

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סילבר בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בראשל"צ, בחודש שעבר
יהושע (ג'וש) בריינר

מחלקת הסייבר בפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד מייסד טלגראס, עמוס דב סילבר, בגין ניהול ארגון פשיעה, תיווך, סחר והדחת קטין לסחר בסמים מסוכנים וכן סחיטה באיומים. בכתב האישום נאמר כי עסקאות הסמים שבוצעו בתקופת פעילותו של טלגראס היוו חלק ניכר מכלל סחר הסמים בישראל וכן כי הכנסות הארגון עמדו על כ-30 מיליון שקל.

סילבר הוסגר בחודש שעבר לישראל מאוקראינה, לאחר שנעצר במדינה אולם הצליח להימלט מהשוטרים המקומיים זמן קצר לפני שעלה על טיסה לישראל. סילבר שתק במהלך חקירותיו בארץ ולא שיתף פעולה עם חוקרי להב 433. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו מחשש שיימלט.

כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי-מרכז, מצטרף לשורת כתבי אישום בפרשה, שבמסגרתה הועמדו לדין 28 נאשמים ובהם מנהלים ועובדים שהפעילו את קבוצות טלגראס תחת רשת "טלגרם". 

על פי כתב האישום, בין 2017 ל-2019 ייסד סילבר ביחד עם אחרים את הטלגראס באפליקציית הטלגרם, אשר באמצעותו סחר בסמים מסוג גראס וכן בסמים פסיכודליים, תוך קישור בין סוחרי סמים ללקוחות שנכנסו לאפליקציה. לפי האישום, סילבר היה מעורב בקבלת ההחלטות וקביעת המדיניות של הארגון, עודד שימוש בקנאביס בפרסומים בכלי תקשורת שונים ובדף הפייסבוק שלו ופעל להפקת אירועים ציבוריים בהם התבצעה חלוקה של סמים מסוכנים למשתתפים.

על פי כתב האישום, סילבר ניהל את הטלגראס "בתבנית היררכית, מאורגנת  ושיטתית במתכונת של ארגון פשיעה כשמטרתו לבצע עבירות סמים, הלבנת הון והעלמות הכנסות במרמה". לפי האישום, בשיא פעילות האפליקציה, קיבלו סילבר ושותפיו כמיליון שקלים בחודש בממוצע כתוצאה מהכנסות התיווך.

לפי המשטרה, לפחות 3,500 סוחרי סמים פעלו באמצעות האפליקציה בהם לפחות 250 קטינים, כשהסמים שנמכרו כללו גם אקסטזי, קוקאין, פטריות הזיה ועוד. סילבר קיבל בין היתר הכנסות מפרסום בערוצים השונים בטלגראס בסכומים של בין 1,500 ל-4,000 שקלים בחודש. 

על פי כתב האישום, סילבר אף הדיח "במספר רב של פעמים קטינים לסמים בכך שהפנה והזמין אותם להצטרף לפלטפורמת טלגראס על מנת שירכשו באמצעותה סמים מסוכנים וכן על מנת שישמשו כסוחרי סמים". בין היתר מואשם סילבר אף כי סחט באיומים קטינה ואת אמה בכך שאיים עליהן כי יפרסם את שמה ברשת כמי שמשתפת פעולה עם המשטרה, וזאת על מנת למנוע ממנה למסור למשטרה פרטים אודות פעילות הטלגראס. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ