מנדלבליט: אין שחר לטענות על לחץ שהופעל על עדי המדינה בתיקי נתניהו

היועמ"ש כתב כי לאחר עיון בחומרי החקירה הוא השתכנע כי דברי עדי המדינה נמסרו "באופן חופשי ומרצון". בנוגע לדיווח שהמשטרה ניסתה לגרום לאור אלוביץ' ללחוץ על אביו להחליף עורך דין, ציין כי הוא התבסס על ציטוט "שלא משקף נאמנה את פני הדברים"

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט, בשבוע שעבר
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, העביר היום (שלישי) מכתב אל ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי - ובו דחה בתוקף את הפרסומים של עמית סגל בחדשות 12, שלפיהם הופעלו לחצים על עדי המדינה בתיקי ראש הממשלה לשקר. "אין שחר לטענות על לחץ שהופעל על עדי המדינה כדי שימסרו גרסאות שאינן אמת", כתב מנדלבליט.

הפרסום של עמית סגל ב"אולפן שישי"

בתגובה על טענות חימי ש"הפעם נחצה כל גבול אפשרי" כתב מנדלבליט כי לאחר עיון בחומרי החקירה, הוא השתכנע ש"חוקרי המשטרה הבהירו היטב לעדי המדינה, ובמספר הזדמנויות, כי הם נדרשים לומר אך ורק את האמת". לדבריו, הדברים שמסרו עדי המדינה מתועדים, והוא מתרשם כי נמסרו "באופן חופשי ומרצון". 

במכתב התייחס מנדלבליט גם לפרסומים על טענות בקשר לחקירת בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ובנו אור, אשר "יצרו את הרושם כאילו החקירות בתיקים בהם נחקר ראש ממשלה כחשוד בוצעו בצורה מגמתית, בלא הקפדה נאותה על זכויות הנחקרים". לפי הפרסום של סגל, חוקרי המשטרה ניסו ללחוץ על שאול אלוביץ', באמצעות בנו, לאבד אמון בעורך הדין המייצג אותו ואף להחליפו. 

מנדלבליט ציין כי הוא הורה לברר אם הדיווחים היו נכונים, ובחינת חומרי החקירה העלתה כי אין להם שחר. בנוגע לפרסום על שימוש המשטרה באור אלוביץ' כדי לנסות להשפיע על אביו להחליף את עורך דינו, כתב היועמ"ש כי הוא התבסס על ציטוט מהקלטת חקירתם, "שלא משקף נאמנה את פני הדברים". הוא ציין גם כי דברי השניים "לא נאמרו בהוראת החוקרים או ביוזמתם". בהתייחס לפרסום שלפיו המשטרה השתילה מכשירי הקלטה בחדר שבו נועץ שאול אלוביץ' עם עורכי דינו, כתב מנדלבליט כי מחומרי החקירה עולה כי "איש לא האזין לשיחת עורך דין עם לקוחו". 

סגל צייץ בטוויטר את תמליל החקירה המלא ואת תמליל השיחה בין שאול לאור אלוביץ' בחדר ההיוועצות עם עורכי הדין. "בניגוד למגדפיו השמאלנים והימנים, אני משוכנע שמנדלבליט פועל בתום לב", כתב, "לכן כל כך קשה לי להבין כיצד במכתבו הוא מתכחש לעובדה שחוקרים ניסו לגרום לחשודים להחליף פרקליטים".

פרקליטי נתניהו מסרו בתגובה: "חומר החקירה המלא חושף הפעלת לחץ אלים וחסר תקדים כלפי עדי מדינה ובני משפחותיהם. הודעת היועמ״ש עומדת בסתירה גמורה לעדויות המפורשות בעניינים אלה. כשהאמת תתברר, מי ייתן את הדין? היועץ ציין בתגובתו שיש לנהוג משנה זהירות בכל הקשור לפרסומים חלקיים של חומרי חקירה, אשר באופן טבעי עלולים ליצור תמונה שגויה. במשך שלוש שנים, ערב ערב, מפרסמים הדלפות לא חוקיות וחלקיות נגד ראש הממשלה נתניהו - ורק עכשיו נזכר היועמ״ש לצאת נגד הדלפות?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ