תושב אשדוד מת לאחר שחושמל באקדח טייזר על ידי המשטרה במהלך מעצרו

לפי המשטרה, האיש נעצר בחשד לפריצה, היה נתון בהתקף אלים והיה עלול לפגוע בעצמו. כשהגיע עם השוטרים לתחנה, חשמלו אותו "לצורך ריסון" והוא התמוטט. הוא הובהל לבית החולים ושם נקבע מותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטר נושא אקדח טייזר, 2013

תושב אשדוד בן 43 מת היום (שבת) לאחר שנעצר וחושמל באקדח טייזר על ידי שוטרים. לפי הודעת המשטרה, הגבר נעצר בחשד שפרץ לדירה באשדוד והיה נתון בהתקף אלים בזמן המעצר. משהגיע עם השוטרים לתחנת המשטרה בעיר, טענו כי ההתקף נמשך וכי הוא ניסה לפגוע בעצמו ולכן חושמל. המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירה.

בבדיקה ראשונית של המשטרה, שנערכה בטרם פתחה מח"ש בחקירה, אמרה אשתו של העצור כי הוא שרוי במצוקה נפשית. הוא אינו מוכר למשטרה ועוסק בעבודות שיפוצים ובנייה. לפי המשטרה, הוא נעצר לאחר שהתקבלה קריאה במוקד כי אלמוני פרץ לביתה של משפחה בעיר, ושבני המשפחה מסתגרים בשירותים. לפי ההודעה, השוטרים הגיעו למקום והבחינו באיש שיצא מהבניין והחליטו לעצור אותו לאחר שמצאו כי גרם לאי סדר בדירה.

השוטרים טענו כי כשהוכנס לניידת צעק, איים, דפק את ראשו על הסורגים ומשניסו לחבוש קסדה כדי להגן על ראשו התעמת איתם. מהמשטרה נמסר כי הוא נורה בטייזר "לצורך ריסון בעת שניסה לפגוע בעצמו".

לאחר השימוש בטייזר העצור התמוטט בתחנת המשטרה והועבר בניידת מד"א לבית החולים אסותא בעיר. בבית החולים קבעו הרופאים את מותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ