תושב ערד נשלח לשנה וחצי מאסר לאחר שהסית ברשת לאלימות נגד ערבים

בית המשפט גזר על שלומי אברהם גם שמונה חודשי מאסר על תנאי, לאחר שפרסם תכנים מסיתים אחרי רצח שלושת הנערים ומוחמד אבו ח'דיר. עם זאת קבעה השופטת כי דברים אחרים שכתב אינם אלא "אמירה חסרת אסתטיקה"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים, במהלך דיון במשפט רצח מוחמד אבו ח'דיר, ב-2014
הפגנה מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים, במהלך דיון במשפט רצח מוחמד אבו ח'דיר, ב-2014צילום: אמיל סלמן

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (ראשון) שנה וחצי מאסר על שלומי אברהם מערד, שהורשע בפרסום תכנים מסיתים נגד ערבים בקיץ 2014 - לאחר רצח שלושת הנערים בגדה המערבית ורצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו ח'דיר. השופטת שרה חביב גזרה על אברהם גם שמונה חודשי מאסר על תנאי. 

במארס הורשע אברהם, בן 41, ב-12 פרסומים המסיתים לאלימות וב-27 פרסומים המסיתים לגזענות, בהם קריאות לחטוף ולרצוח ערבים, שהעלה בדף הפייסבוק "כנופיית אל-יהוד".

בהחלטתה, התייחסה השופטת חביב בין היתר לפוסט שבו נכתב: "רוצחים לנו את האחים. אונסים לנו את האחיות. נמאס לשתוק. נגמר נוער הגבעות. נגמרו המתנחלים. נגמר תג מחיר. אנחנו השם הבא: כנופיית אל יהוד". היא קבעה כי מדובר בהסתה לאלימות. בפוסט אחר נכתב: "מזיינים את הילדות שלנו. שוחטים את הילדים שלנו. ואנחנו שוחרי שלום". במקרה זה קבעה השופטת חביב כי אין בפוסט הסתה לאלימות או לגזענות. "מדובר באמירה חסרת אסתטיקה, שעלולה להרגיז חלקים בציבור, אך אינני סבורה כי יש מקום לקבוע שמדובר בפרסום אסור", ציינה בהחלטתה.

אחד הפוסטים שהביאו להרשעתו של אברהם פורסם לאחר חטיפתו ורציחתו של מוחמד אבו ח'דיר. בפוסט, אברהם סופר את המתים הערבים והיהודים, וכותב: "התחילו. אנחנו נמשיך ונסיים את המערכה. ובינתיים 3:1 היום יהיה 3:9 לעם היהודי. כנופיית אל יהוד בדרכים".

בשל בקשת סנגורו של אברהם, עו"ד נעם בונדר, לערער על החלטת בית המשפט, הסכימה השופטת לעכב את ביצוע גזר הדין עד תחילת חודש נובמבר, כפוף לערבויות גבוהות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ