המשטרה ממליצה להעמיד לדין את אפי נוה בגין מרמה והפרת אמונים

המשטרה לא הצליחה לבסס את החשד לשוחד מיני נגד ראש לשכת עורכי הדין לשעבר ■ לגבי השופטת אתי כרייף, שנחשדה במתן השוחד לנוה תמורת קידומה, ממליצה המשטרה להעמידה לדין בגין מרמה והפרת אמונים והשמדת ראיה ■ העיתונאית הדס שטייף, שהשיגה את הטלפון הנייד של נוה, לא תועמד לדין

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוה בדיון בהארכת מעצרו, בינואר
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, בגין מרמה והפרת אמונים בפרשת מינוי השופטים תמורת מין. בנוסף, המשטרה ממליצה להעמיד לדין בגין אותה עבירה גם את השופטת אתי כרייף, שנחשדה במתן שוחד מיני לנוה תמורת קידומה. עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין את כרייף בגין עבירה של השמדת ראיה, לאחר שעל פי החשד מחקה תכנים מהטלפון הנייד שלה בעת חקירתה.

במשטרה לא הצליחו לבסס נגד נוה את החשד לשוחד מיני בגלל קשיים משפטיים, ובהם הקושי לקבוע כי היחסים בין נוה וכרייף התקיימו בתמורה לקידומה.

עם זאת, במשטרה אומרים כי הצליחו לגבש ראיות חד-משמעויות לכך שהיחסים בין נוה וכרייף התהדקו בכל שלב בקידום מועמדותה לשופטת מתפקידה כתובעת במשטרה. אחד הסעיפים המרכזיים נגד כרייף הוא השמדת ראיה. לדברי גורמים המעורים בפרטי החקירה, בזמן שקיבלה לידיה את הטלפון בחקירתה מחקה כרייף תכתובות ופרטים נוספים כדי לשבש את החקירה.

בעקבות החקירה הושעתה כרייף מתפקידה, בהסכמתה, עד 2 באוקטובר. כעת, עם סיום החקירה והעברת הממצאים לפרקליטות, תבחן מערכת המשפט בתקופה הקרובה את הצעדים שיש לנקוט בעניינה.

אתי כרייףצילום: דוברות בתי המשפט

נוה נחשד גם שניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט. גם בפרשה זו לא הצליחו במשטרה לבסס את החשד לעבירת שוחד, וההמלצה היא להעמיד לדין את נוה בגין מרמה והפרת אמונים. בנוסף, ממליצה המשטרה להעמיד לדין את נוה בגין מרמה והפרת אמונים לאחר שעל פי החשד סייע לסטודנטית להשיג הקלות שונות בבחינת לשכת עורכי הדין.

במסגרת הפרשה חקרה המשטרה גם את תלונתו של נוה כי הטלפון האישי שלו נפרץ בניגוד לחוק. במשטרה גבו עדות מהעיתונאית הדס שטייף, שהשיגה מידע מהטלפון הנייד של נוה ומסרה את המכשיר למשטרה. כמו כן, המשטרה גבתה עדות מגרושתו של נוה, שממנה הועבר על פי החשד הטלפון הנייד, וגם מהמומחה שפרץ למכשיר.

בסופו של דבר הוחלט במשטרה שלא להמליץ על העמדתם לדין של המעורבים בפריצה. זאת, אף שנעברו עבירות על החוק להגנת הפרטיות. ההחלטה התקבלה בשל התחייבות הפרקליטות למתן חסינות לגורמים המעורבים בפריצה ולנוכח חשיבות הפרשה, שעניינה מינוי שופטים בישראל. החסינות לשטייף ולמומחה ניתנה בתנאי שלא יעשו שימוש בחומרים.

סנגוריו של נוה, עורכי הדין בעז בן-צור, כרמל בן-צור וגיא רוה, מסרו בתגובה: "הודעת המשטרה היא תחנת ביניים בחקירה שתחילתה בחטא. הטענה המרכזית בתחילת ההליך – שבה נאחזה המשטרה כדי להצדיק את העבירות החמורות שמכוחן הגיעו החומרים לידה – היתה, כזכור, לשוחד. טענה זו התפוגגה וירדה מסדר היום. נותרנו עם הודעה עמומה מטעם המשטרה, אף ביחס לכתבת גלי צה"ל והעבירות הפליליות שביצעה, שהן העבירות שהיו אמורות להיות במוקד חקירתה של המשטרה".

שטייף בכנס בירושלים, בפברוארצילום: אוליביה פיטוסי

לדברי בן-צור, "בחינה מושכלת, שמן הסתם תיערך על ידי הפרקליטות, תלמד שאין יסוד גם לחשדות המועטים והכלליים שנותרו. מצער שגורמי החקירה לא גילו יושרה מספקת כבר בשלב זה לסיים באופן מוחלט את החקירה, על אף הנטייה האנושית לנסות להצדיק בדיעבד החלטות קלוקלות".

סנגורה של כרייף, עו"ד אופיר סטרשנוב, מסר בתגובה: "השופטת מכחישה באופן מוחלט ביצוע עבירות כלשהן, והיא סמוכה ובטוחה כי הגורמים האמונים על קבלת ההחלטה בתיק ימצאו כי לא דבק רבב בהתנהגותה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ