החשד לאונס קבוצתי בדרום: המשטרה שחררה ארבעה מתוך חמשת הנערים שנחקרו

מעצרו של החשוד הנותר, בן 16, הוארך ביממה בפעם השנייה. בת ה-13 שהתלוננה זיהתה אותו, אולם לא זיהתה את ארבעת הנערים ששוחררו - כולם מכירים אותו

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

ארבעה מחמשת הנערים שעוכבו או נעצרו בחקירת האונס הקבוצתי של בת ה-13 בדרום, שוחררו הערב (ראשון) למעצר בית בתנאים מגבילים. נאסר עליהם ליצור קשר אחד עם השני. שניים מהם עוכבו היום לחקירה ושניים נעצרו אמש, ולפי גורם במשטרה, ארבעתם מכירים את החשוד שנותר במעצר. בית משפט השלום בבאר שבע הורה היום להאריך את מעצרו ביממה בפעם השנייה. לפי המשטרה, החקירה בעניינם לא הניבה חשדות מספקים כדי להאריך את מעצרם, והילדה לא זיהתה אותם כמעורבים במעשה.

הקושי באיתור החשודים נעוץ בעובדה שהילדה לא ידעה למסור את שמותיהם בעדותה, ורק ציינה כי הם לומדים כמה שכבות מעליה בבית הספר – שבו לומדים בני כיתות ז' עד י"ב. לפי גורם המעורה בפרטים, בני המשפחה ניסו לברר מיהם הנערים. החשוד שמעצרו הוארך היום, פנה למשטרה בטרם מעצרו יחד עם אביו וטען כי מקורבים לילדה התקשרו אליו ואיימו עליו. בינו לבין הילדה נערך עימות, והיא זיהתה אותו כמי שאנס אותה. הוא מכחיש כל היכרות עמה.

הילדה התלוננה במשטרה ביום שישי כי נאנסה במשך עשרה ימים בידי ארבעה תלמידים כבני 16, שצילמו את המעשים. במשטרה טרם הצליחו למצוא תיעוד למעשים לכאורה. מעדותה של הילדה עולה כי החשודים לקחו אותה בהפסקה למקלט - שניים מהם אנסו אותה ושניים נשארו בחוץ כדי לוודא שאיש לא מגיע. האב סיפר למשטרה כי הנערים איימו על בתו שירצחו את אחיה הקטן ויפיצו את הסרטונים שצילמו, אם היא תספר על מעשיהם.

גורם במערכת החינוך בה לומדת הילדה סיפר ל"הארץ" כי הילדה סיפרה לראשונה על המעשים למורה בבית ספרה, לאחר שזו שמה לב שהתנהגותה חריגה. לאחר מכן, כשחזרה לביתה היא סיפרה לאביה, ובני המשפחה התלוננו במשטרה.

גורם שליווה את בני המשפחה של הילדה סיפר ל"הארץ" כי היא עברה בדיקות רפואיות היום בניסיון לאתר ממצאים שיחזקו את גרסתה. הוא הוסיף כי הילדה תקבל בקרוב טיפול נפשי באחד ממרכזי התמיכה בנגב. אביה של הילדה סיפר אתמול כי מצבה הנפשי קשה ושהיא אינה מפסיקה לבכות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ