שני תושבי ג'לג'וליה הואשמו ברצח איש עסקים ברמלה: "ירו בו 20 קליעים"

ההרוג, מחמוד מוגרבי, תושב שכונת ג'ואריש, חילק את זמנו בין ישראל ללונדון, עסק בהימורים והיה מוכר בחברה הערבית כאיש אמיד. לפי כתב האישום, הרצח בוצע כנקמה על רצח של קרוב משפחתם של הנאשמים. אדם נוסף שהיה מעורב ברצח נמלט וטרם נתפס

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הירי ברמלה, בחודש שעבר
בר פלג

פרקליטות מחוז המרכז הגישה הבוקר (שני) כתב אישום נגד נער וגבר תושבי ג'לג'וליה, בגין רצח איש עסקים ברמלה בחודש שעבר. ההרוג, מחמוד מוגרבי, חילק את זמנו בין ישראל ללונדון, עסק בהימורים והיה מוכר בחברה הערבית כאיש אמיד. אדם נוסף שהיה מעורב ברצח נמלט וטרם נתפס.

לפי המשטרה, הנער והנאשם הנוסף, עומר אבו קישק, רצחו את מוגרבי בשכונת ג'ואריש ברמלה כנקמה על רצח קרוב משפחתם בדצמבר, אחמד סלאמה, סוחר קרקעות פלסטיני שהתגורר בג'לג'וליה. כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז מייחס לשני הנאשמים עבירה של רצח בנסיבות מחמירות, והפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, ב-6 באוגוסט, בערך בשעה 2:00 בלילה, הגיעו הנאשמים יחד עם אדם נוסף שזהותו אינה ידועה לרמלה. השלושה הגיעו במכונית עם לוחית זיהוי גנובה ונשאו שלושה כלי נשק: שני אקדחים ורובה אוויר שהוסב ל-M-16. הם ערכו סריקות בשכונה שבה מתגורר מוגרבי ומשלא איתרו אותו עזבו את המקום.  

בהמשך הלילה שבו השלושה לג'ואריש. מוגרבי הגיע לשכונה בערך בשעה 3:00 בלילה ברכבו, וחלף על פני המכונית של המתנקשים. השלושה הבחינו במוגרבי ונסעו אחריו כשאורות המכונית שלהם כבויים. בשלב מסוים חסמו את רכבו, יצאו ממכוניתם וירו לעברו כ-20 קליעים. איש העסקים נפגע מרסיסים בכל חלקי גופו, פונה במצב אנוש לבית חולים ומת זמן קצר לאחר מכן.

לאחר הירי נמלטו השלושה. שני הנאשמים נתפסו זמן קצר לאחר מכן כשברשותם כלי הנשק. הנהג הצליח להימלט.

בין הראיות שבידי הפרקליטות ישנן חוות דעת רבות הקושרות את כלי הנשק לירי ואת הנאשמים לכלי הנשק. כמו כן, מחזיקה הפרקליטות בצילומים של מצלמות האבטחה שבהם נראה כלי הרכב בו נסעו הנאשמים עוקב אחרי רכבו של מוגרבי ונמלט מזירת הרצח. בנוסף בידי הפרקליטות ישנם האזנות סתר של המשטרה ואיכון הטלפון המבצעי של החוליה לאורך מסלול הנסיעה. יתרה מזו, הנאשם הקטין אמר בחקירתו לחוקרים כי לאור מה שעשה צפוי לו מאסר ממושך - אמירה שמוגדרת כראשית הודאה.

בבקשת המעצר כתב עו"ד גלעד ארליך מהפרקליטות כי "מעשי המשיבים מגלמים מסוכנות רבה. הם פעלו כחוליית מתנקשים מיומנת, הצטיידו בכלי נשק, עשו שימוש במכונית הנושאת לוחית זיהוי מזויפת וביצעו סריקות מקדימות טרם ביצוע הרצח". לדבריו, "במעמד מעצרם ניסו המשיבים להימלט מן המשטרה תוך פגיעה במכונית אשר חסמה את דרכם ואף שברו את מכשיר הטלפון הנייד שהיה עמם במכונית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ