פרשת המעונות |

פרשת המעונות: 30 ימי מאסר על תנאי ו-150 שעות לתועלת הציבור נגזרו על סיידוף

בית משפט השלום בירושלים גזר על סמנכ"ל משרד רה"מ לשעבר גם קנס של עשרת אלפים שקלים. השופט אביטל חן: סיידוף פעל בהוראת שרה נתניהו, אבל אמור היה "לעמוד בפרץ ולמנוע את חיוב קופת המדינה בהוצאות"

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיידוף בבית משפט השלום בירושלים, ביוני
נטעאל בנדל

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (רביעי) על סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף, 30 ימי מאסר על תנאי, 150 שעות לתועלת הציבור שיבוצעו בעמותת יד שרה, וקנס של עשרת אלפים שקלים. סיידוף הורשע בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת במסגרת הסדר טיעון בפרשת המעונות, שבה הורשעה גם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. על נתניהו נגזר ביוני לשלם פיצוי לקופת המדינה בסך 45 אלף שקלים, בתוספת קנס בסך עשרת אלפים שקלים.

סיידוף הורשע בכך שהזמין עבור נתניהו, בני משפחתה ואורחיהם ארוחות בשווי 175 אלף שקלים על חשבון המדינה, לצד שירותיה של מבשלת. לפי גזר הדין שכתב שופט השלום אביטל חן, סיידוף פעל בין היתר לקבל מימון לארוחות שף בעלות של 25 אלף שקלים ולקבלת שירותי מלצרות בעלות של 20 אלף שקלים.

בגזר הדין נכתב כי סיידוף ושרה נתניהו "פעלו בצוותא חדא לנצל במכוון את טעות הגורמים הרלוונטיים במשרד, שסברו כי במעון לא מועסקת מבשלת. ובעקבות זאת, נשא המשרד בתשלומים עבור ארוחות מוכנות ממסעדות ושפים שהוזמנו למעון, כמו גם בשכרן של העובדות שהועסקו כמבשלות, ובתשלומים עבור מלצרים שהוזמנו למעון לבקשת הגב' נתניהו".

עוד נכתב בגזר הדין כי למרות "שפעולותיו של הנאשם (סיידוף) נעשו על פי הוראותיה של הגב' נתניהו, ולא מיוזמתו שלו, ועל אף שדאג ליידעה כי מדובר בהוצאות שאינן מוצדקות לפי הנוהל הקיים, אין בכך די. כמי שהיה אמון על ניהול נכסי המעון והוצאותיו, אמור היה הנאשם לעמוד בפרץ ולמנוע את חיוב קופת המדינה בהוצאות אלו".

סיידוף הושעה מתפקידו בנובמבר 2015 ופרש לגמלאות בספטמבר 2018. בתקופה זו הוארך חוזה ההעסקה שלו חרף ההשעיה, והוא המשיך לקבל שכר מלא בסך כ-30 אלף שקל בחודש מבלי לעבוד. במסגרת הסדר הטיעון, המדינה לא ביקשה להטיל על סיידוף קלון שימנע ממנו בעתיד לעבוד בשירות המדינה.

עורכי הדין ארז פדן וג'ני אבני מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "מר סיידוף מעל בתפקידו כעובד ציבור בכיר כאשר לא עמד מול דרישותיה של הגברת נתניהו. במקום לומר לה 'לא' נעתר להן, וביצע יחד עמה ועבורה עבירות פליליות כדי לאפשר לה לקבל מימון מהקופה הציבורית להוצאות פרטיות. המסר שיוצא היום מבית המשפט לעובדי הציבור - הוא שעליהם לעמוד על המשמר ולומר 'לא' ו'עד כאן' גם לאנשים בכירים ורמי מעלה ולזכור שהציבור הוא 'האדון' או 'הגברת' שלהם ולא אף אחד אחר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ