בית המשפט המחוזי קבע כי הגננת כרמל מעודה תישאר במעצר שבועיים נוספים

בשבוע שעבר שחרר העליון את מעודה למעצר בית, אך היא הוחזרה למעצר לאחר שארבעה מפקחים שהיו אמורים לשמור עליה, בהם שלושה קרובי משפחתה, התחרטו בשל לחצים ואיומים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרמל מעודה בבית המשפט המחוזי בלוד, ביולי

הגננת כרמל מעודה, שמואשמת בהתעללות בילדי הגן שבבעלותה בראש העין, תישאר במעצר שבועיים נוספים – כך החליט היום (חמישי) בית המשפט המחוזי בלוד. השופט חגי טרסי העניק לסנגורה של מעודה זמן כדי למצוא ערבים נוספים ומקום מעצר חלופי, עד לדיון נוסף שייערך ב-10 באוקטובר. בשבוע שעבר שחרר בית המשפט העליון את מעודה למעצר בית, אך השחרור התעכב לאחר שארבעה מפקחים שהיו אמורים לשמור עליה, בהם שלושה קרובי משפחתה, התחרטו בשל לחצים ואיומים שהופעלו עליהם.

עורך דינה של מעודה, אפרים דמרי, הציע כי היא תשוחרר למעצר בית בבית הוריה כמעצר ביניים. השופט טרסי התנגד להצעה והזכיר כי נגד אביה של מעודה יש תיק פתוח על חשד למעורבות במעשי ההתעללויות בגנון. "להחזיר אותה למקום שנמצא בליבת הסכסוך... זה מעשה שבית המשפט לא יעשה אותו".

הפגנה למען פיקוח על הגנים בתל אביב, ביוליצילום: מוטי מילרוד

דמרי קבל בדיון על כך שהחלטת העליון לא מיושמת. "עוד לא יבשה הדיו על החלטת העליון, וקומץ של אנשים החלו במצב בלתי חוקי ומנוגד לכל העקרונות - הפעלת מכבש לחצים ואיומים כלפי המפקחים ובפרט כלפי בעלי הבית שהסכימו לקבל את מעודה", אמר.

הפרקליטה בתיק, נעמה תור זאבי, הציעה לגשת למשטרה אם המפקחים קיבלו איומים, ואמרה כי יש להימנע מהאשמת הורי ילדי הגן. "אפשר לגלות מי שלח את אותן הודעות מאיימות", אמרה. "אני מסרבת לתת פתח ולהכפיש את ההורים שלא בטוח שהם המאיימים". על כך ענה השופט כי "ברגע שמופעלים לחצים ואיומים, יש לנו בעיה כחברה. אני לא מאשים ולא סבור שזה הורה כזה או אחר".

יוסי חברה, אחד מההורים, סיפר בתום הדיון כי "הציבור זועם וזכותו של הציבור למחות". עם זאת, הוא ציין כי "אנחנו נגד אלימות - אם מישהו לוקח את החוק לידיים ואם עורך הדין אומר בשקר גמור שאנחנו מסיתים, שילך ויגיש תלונה במשטרה. אנחנו נמשיך למחות מול כל מפקח, זו זכותנו במדינה דמוקרטית". "אי אפשר לצפות אותנו בסיטואציה שיש היום, אבל אנחנו רחוקים מהכתבות האיומות שיוצאות עלינו", הוסיפה דניאל ניקול חג'בי, שבתה למדה בגן.

ביום חמישי שעבר קיבל בית המשפט העליון את הערר שהגישה מעודה נגד השארתה במעצר עד לתום ההליכים, והורה על שחרורה למעצר בית באותו יום. עם זאת, שחרורה התעכב כיוון שאחת מששת קרובי משפחתה שהתחייבו בפני בית המשפט כי יפקחו על מעודה במעצר הבית, לא הסדירה בזמן את הערבויות הנדרשות.

ביום ראשון שוחררה מעודה ממעצר לאחר שכל הערבויות הושלמו, אך שני קרובי משפחתה ביקשו לשחררם מהערבות בשל לחצים ואיומים שהופעלו עליהם. היום פורסם ב"הארץ" כי המשטרה פתחה בחקירת האיומים. במקביל, מתנדב בן 60 מאזור השרון שאינו מכיר אותה ומתנדב נוסף הציעו לפקח עליה. עם זאת, מפגינים גילו את מקום מגוריו של המתנדב מהשרון והוא חזר בו. בנוסף פסל בית המשפט את המתנדב השני, וכך הותיר את מעודה במעצר עד לדיון שנערך היום, מתוך מטרה שיימצא מפקח חדש שיקלוט אותה. אלא שהיום חזרה בה קרובת משפחה נוספת מהצעתה לפקח על מעודה.

ביולי הוגש כתב אישום נגד מעודה בגין 18 מקרים של התעללות ותקיפה של חסרי ישע. בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, טענה הפרקליטות כי מעודה התעללה ב-11 פעוטות בגן "בייבי לאב" שניהלה בביתה שבראש העין ושיועד לילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים. העונש המרבי בחוק על עבירת התעללות הוא תשע שנות מאסר לכל מעשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ