המשטרה שחררה חשודים ברצח בני הזוג בלקיה לאחר ששתקו בכל החקירה

אחרי שבועיים וחצי במעצר, המשטרה לא הצליחה לגבש ראיות מספקות נגד החשודים ברצח הזוג סלימאן ועזיזה אל-רבידי, שנורו למוות לעיני בנם בן השמונה. שלשום מתח השופט ביקורת על המשטרה ואמר ש"החקירה מתנהלת בעצלתיים"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה שחררה היום (חמישי) את שני החשודים ברצח הזוג סלימאן ועזיזה אל-רבידי, שנורו למוות לעיני בנם בן השמונה בלקיה בחודש יולי. זאת, לאחר שלא הצליחה לגבש נגדם ראיות מספקות לכתב אישום. שני החשודים, שהיו עצורים שבועיים וחצי, שמרו על זכות השתיקה לאורך כל חקירתם. שופט בית משפט השלום בבאר שבע, צבי פורר, מתח שלשום ביקורת על המשטרה ואמר כי "החקירה מתנהלת בעצלתיים".

בתשעה בספטמבר עצרה המשטרה את אמיר וסעיד אבו-עמאר, תושבי לקיה, בחשד שרצחו את בני הזוג בשל סכסוך קרקעות בין המשפחות. לסכסוך זה מייחסת המשטרה כמה תקריות אלימות נוספות, ובהן רצח בן משפחת אבו-עמאר, עודאי, בשנה שעברה. החשד של המשטרה - שלפיו מדובר בנקמה שתוכננה מראש - התחזק לאור העובדה שרצח הזוג התרחש בדיוק ביום השנה לרצח בן משפחת אבו-עמאר.

זירת הירי בלקיה, בחודש יולי
זירת הירי בלקיה, בחודש יולי

החשודים הוחזקו במתקני מעצר נפרדים בתחנות משטרה, ולא בבית כלא. מעצרם הוארך כמה פעמים, ובית המשפט מתח ביקורת על כך שלא נעשו מספיק פעולות חקירה. כך למשל, מעצר החשודים הוארך בפעם השנייה ב-15 בספטמבר, אך בדיון הבא - ארבעה ימים לאחר מכן - התגלה כי אמיר אבו-עמאר לא נחקר כלל בימים אלה, וסעיד נחקר במשך כל ימי מעצרו שלוש פעמים. עם זאת, ציין אז השופט כי החשד נגד השניים "התחזק במידת מה", והאריך את מעצרם.

בדיון שלאחר מכן, שהתקיים ביום שלישי אצל השופט פורר, ביקשה שוב המשטרה להאריך את מעצרם בעשרה ימים. נציג המשטרה ציין כי החוקרים החלו להטיח בהם ראיות לכאורה, אולם הם ממשיכים לשתוק ולא מציגים אליבי. לטענתו, אמיר אבו-עמאר "נכח בזירת הרכב והרכב נכח בזירת הרצח", אולם סירב להשיב אם הוא נהג ברכב. עוד עלה מהדיון כי בתיק נעצר מעורב נוסף, ששוחרר לאחר שהראיות העלו שהוא "איננו קשור לרצח עצמו", לשון נציג המשטרה.

השופט פורר דחה את בקשת המשטרה, ואמר כי היא מוגזמת. "קיימות פעולות חקירה שיש לבצע, אך לא ניתן להיעתר לבקשה שכזו, ובוודאי שלא למספר הימים המבוקש, כאשר ההתקדמות אינה משביעת רצון". על אף זאת, ציין השופט פורר כי קיים "חשד סביר" בעניינם של השניים, ובשל כך האריך את מעצרם עד היום. הבוקר כבר הגיעה המשטרה לבית המשפט כשהיא מסכימה לשחרורם של החשודים למעצר בית, איסור יציאה מהארץ, הרחקה מהמעורבים בתיק וערבויות כספיות זניחות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ