היועמ"ש נענה לבקשת פרקליטי נתניהו לערוך לו ארבעה ימי שימוע

משרד המשפטים הודיע כי השימוע יוארך ביומיים כך שפרקליטי ראש הממשלה "יוכלו להציג את מלוא טיעוניהם". מנדלבליט דחה בשבוע שעבר את בקשת נתניהו לשדר את השימוע בשידור חי

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בסיעת הליכוד, בשבוע שעבר
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (ראשון) כי הוא נענה לבקשת עורכי הדין של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים ארבעה ימי שימוע בעניינו. בהודעה שפרסם משרד המשפטים נכתב כי מנדלבליט נעתר בחיוב לבקשה, כדי שעורכי הדין "יוכלו להציג את מלוא טיעוניהם".

השימוע יחל ביום רביעי השבוע, כפי שתוכנן תחילה – אך יימשך ארבעה ימים ולא יומיים. לפי הודעת משרד המשפטים, היומיים הראשונים יוקדשו לטיעונים במסגרת תיק 4000 - פרשת בזק-וואלה, ובתחילת השבוע הבא יושמעו טיעוניהם במסגרת התיקים 1000 (טובות ההנאה למילצ'ן) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס).

מנדלבליט בישיבת הממשלה, בתחילת החודשצילום: מארק ישראל סלם

בשבוע שעבר דחה מנדלבליט את בקשת פרקליטיו של נתניהו לשדר את השימוע בשידור חי. במכתב לעורכי הדין עמית חדד ויוסי אשכנזי, כתב עוזרו של מנדלבליט, גיל לימון, כי הבקשה היא חסרת תקדים ונעדרת כל ביסוס משפטי. "הליך השימוע לא יוכל להגשים את תכליתו אם קיימת כוונה לנהל אותו כמו אירוע תקשורתי, ולא כשלב בעל חשיבות בהליך פלילי", נכתב.

במכתב נמתחה גם ביקורת על מסמך עיקרי טיעוניו של נתניהו שהגישו עורכי דינו לקראת השימוע, שכלל עמוד אחד בלבד - ללא טיעונים. "צר לנו על כך שבמקום לקיים הנחיה זו (להגיש את טיעוני החשוד בכתב קודם למועד השימוע - נ"ב) מצאתם לנכון להעביר מסמך קצר ביותר וחסר כל תוכן ממשי, ועתה מצאתם לנכון להוסיף ולבקש בקשה תקדימית חסרת כל יסוד, מתוך ידיעה כי זו תידחה".

הבקשה כונתה במכתב "בקשת סרק", ונכתב עוד כי "כמעט והיינו אומרים כי הבקשה אינה מכבדת את הליך השימוע בפניו אנו עומדים, ומפחיתה מהחשיבות הרבה שהיועץ המשפטי לממשלה מייחס לו". בסרטון שהפיץ בשבוע שעבר אמר נתניהו, "אחרי שלוש שנים של מבול הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכל, גם את הצד שלי, בצורה שלמה, מלאה, ללא מתווכים, ללא צנזורים, ללא מעוותים". לדבריו, "למה שהציבור ייזון מדברים חלקיים? אדרבה, הכל שייצא, לא רק שאין לי מה להסתיר, אני רוצה שהכל יישמע, וזו בקשתי. כך נבטיח צדק ואמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ