רב מאשדוד נשלח לארבע שנות מאסר בשל מעשים מגונים בשלוש אחיות קטינות

הרב יהודה בן דויד הורשע בכך ש"ניצל את מעמדו" כמייעץ למשפחת האחיות כדי לבצע את המעשים בילדות בנות שמונה, 12 ו-14. ב-1997 הורשע במעשה מגונה בכוח ונידון אז לחמישה חודשי עבודות שירות

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
בן דוד בבית המשפט בבאר שבע, אתמול
בן דוד בבית המשפט בבאר שבע, אתמולצילום: כאן דרום
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר אתמול (חמישי) ארבע שנות מאסר על הרב יהודה בן דויד, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשלוש אחיות קטינות. השופט יואל עדן כתב בהחלטתו כי בן דויד, שנהג להעניק ייעוץ למשפחה של השלוש, "ניצל את מעמדו" כדי לבצע את המעשים. השופט גזר על בן דויד שנת מאסר נוספת על תנאי, ופיצוי על סך 150 אלף שקלים שישולם לשלוש האחיות. ב-1997 הורשע בן דויד במעשה מגונה בכוח, ונגזר עליו בשל כך חמישה חודשי עבודות שירות.

בן דויד, בן 70, ביצע את עבירות המין בתחומי בית הכנסת החל בשנת 2012, כשהאחיות היו בנות שמונה, 12 ו-14. לפי פסק הדין, בן דויד נגע באיברים האינטימיים של שתיים מהאחיות, ונישק את השלישית. לפי הפרקליטות, אף אחת מהילדות לא ידעה שבן דויד ביצע מעשים מגונים גם באחרות.

הרב בן דויד, תושב אשדוד, נחשב לבעל השפעה תורנית ורוחנית באזור, ובמשך עשרות שנים העביר שיעורי דת וייעץ לאנשים. משפחתן של האחיות נהגה לקבל מבן דויד ייעוץ תורני, כלכלי ורפואי.

השופט עדן ציין כי האחיות העידו בבית המשפט וכי חלקן בכו מעל הדוכן. השופט החליט שלא לצטט מהתסקיר של הבנות שנערך על ידי השירותים הסוציאליים "מפאת צנעת הפרט". אולם הוא ציין כי עולה ממנו שהבנות חוות "פגיעה של ממש" ממעשיו של בן דויד ונזקים בתחומים רבים.

בגזר הדין כתב השופט כי בן דויד "ניצל את מעמדו כלפי שלוש הקטינות, את היראה ממנו, ההערצה כלפיו והתלות בו". הרב, שמכחיש את העבירות שבהן הורשע, דרש לאסור את פרסום גזר הדין, אולם בית המשפט דחה את בקשתו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ