ג'קי חורי
נעה שפיגל

תושב אום אל-פחם, אב לשישה ילדים בן 35, נורה הערב (שלישי) למוות בעיר. מכריו של הנרצח, מחמוד מופיד אגבריה, סיפרו כי הוא נורה כשיצא מתפילה במסגד. הוא פונה למרכז הרפואי העמק בעפולבמצב קשה ובהמשך מת מפצעיו. המשטרה פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות המקרה. גורמים במשטרת מחוז חוף אמרו ל"הארץ" כי אגבריה היה מוכר בתחנה, אך אין בכך על מנת להצביע על סיבת הרצח. אגבריה הוא הנרצח ה-75 מאז תחילת השנה בחברה הערבית, והשלישי בתוך שלושה שבועות.

מחמוד מופיד אגבריה

חבר של אגבריה אמר בשיחה עם "הארץ" כי הוא ניהל אורח חיים דתי ולא היה מעורב בסכסוכים. "מחמוד נורה ונרצח מיד כשיצא מהמסגד בתום תפילת הערב", סיפר, "זה כבר לא משנה לאותם רוצחים אם אתה בקרבת מסגד או מקום קדוש, אין קווים אדומים".

מחמוד אגבריה, דודו של מחמוד, אמר ל"הארץ" כי כמה שניות לאחר שאחיינו יצא מהמסגד הוא התיישב ברכבו ולפתע נפתחה לעברו אש אוטומטית ממכונית חולפת. "אנחנו לא יודעים על סכסוכים או איומים עליו", אמר. "הוא עבד בבניין כדי לפרנס את משפחתו וששת ילדיו, בהם תינוק בן כמה חודשים, והקפיד להתפלל בערב באותו מסגד וככל הנראה מישהו עקב אחריו וארב לו במקום".

זירת הרצח באול אל-פחם, הערב

מאות בני אדם הפגינו מוקדם יותר מול תחנת המשטרה ברמלה, במחאה על אוזלת ידה של מערכת אכיפת החוק, לדבריהם, בטיפול בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית. ההפגנה יצאה ממסגד אל עומרי בעיר, ליד המקום שבו נורה השייח עלי אלדנף בשבוע שעבר ונפצע באורח קשה. המפגינים קראו לעבר תחנת המשטרה: "משטרה ליהודים, משטרה לערבים, משטרה של גזענים".

ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), תושב אום אל-פחם, סיפר כי חזר לעיר מההפגנה ברמלה ושמע על הרצח. "לתושבים הערבים נמאס מכך שהפושעים נהנים מאוטונומיה ביישובים הערבים, והם ממשיכים להכות בלי דין ובלי דיין", אמר.

ביום שבת נורה למוות צעיר בן 21 בכפר ערה. כוחות הצלה קבעו את מותו במקום. המשטרה פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות התקרית, וכוחות משטרה פתחו בסריקות אחר היורה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ