דריסת הילד בתל אביב ביום כיפור: הוסר החשד לנהיגה תחת השפעת סמים

המשטרה מייחסת לאמיר אבו לאבן נהיגה פוחזת ברכב, סיכון אדם בנתיב תנועה, וסחר בסמים והחזקתם. לאחר הסרת החשד לנהיגה תחת השפעה, במשטרה מחכים לקבל את חוות הדעת של אגף התנועה בנוגע לגורם לתאונה

בר פלג
בר פלג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אבו לאבן בדיון להארכת מעצרו, השבוע
אבו לאבן בדיון להארכת מעצרו, השבועצילום: בר פלג
בר פלג
בר פלג

המשטרה הסירה היום (חמישי) את החשד לנהיגה תחת השפעת סמים מאמיר אבו לאבן, החשוד בדריסתו למוות של הילד איתי מרגי ביום כיפור בתל אביב. בבדיקת שתן שנערכה לו לא נמצאו שרידי סם. לאחר הסרת החשד, נותרו נגדו החשדות בנהיגה פוחזת ברכב, בסיכון אדם בנתיב תנועה ובסחר סמים והחזקתם. מעצרו הוארך עד יום ראשון לאחר שהשופט קבע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו.

איתי מרגי
איתי מרגי

לפי המשטרה, זו חקרה שלושה לקוחות שרכשו לכאורה סמים מאבו לאבן. שניים קנו ממנו גרם של קוק והשלישי מסרב לשתף פעולה. המשטרה, שהגיעה ללקוחות של אבו לאבן דרך אפיקציית טלגרם במכשיר הטלפון שלו, מנסה להגיע לארבעה אנשים נוספים שרכשו ממנו סמים לכאורה.

לאחר הסרת החשד לנהיגה תחת השפעת סמים, במשטרה מחכים לקבל את חוות הדעת של אגף התנועה בנוגע לגורם לתאונה ולמהירות הנסיעה של אבו לאבן. לפי אחת העדויות שבידי המשטרה, הוא "נהג במהירות מטורפת". ביחס לטענה כי הנהג חצה  את הצומת באור ירוק אמר אחד נציג המשטרה בדיון כי "כל אזרח ישראלי שנוסע בתל אביב יודע שאף אחד לא נוסע כל הכביש אלא רק במקרים חריגים".

בבקשת הארכת המעצר של אבו לאבן ייחסה לו המשטרה חשד לעבירת הריגה - שנכתבה בכתב יד. זאת, על אף שעבירה זו בוטלה בסדר הדין הפלילי במסגרת רפורמה בעבירות ההמתה שנכנסה לתוקף השנה. החוקרים אמרו כי מדובר בחשד בלבד, וכי בהמשך תיוחס לו עבירת המתה מדויקת על ידי הפרקליטות. לפי ההערכות, האפשרויות הן המתה בקלות דעת או גרימת מוות ברשלנות.

ביום ראשון אמרה המשטרה בדיון בבית המשפט כי גילתה שרידי סם בבדיקת הדם שנערכה לאבו לאבן לאחר הדריסה. עם זאת, המשטרה עדיין מחכה לתוצאות הסופיות של בדיקה זו. בדיון נאמר גם כי אבו לאבן מכר סמים כשעתיים לפני התקרית.

סמוך לזירת הדריסה נמצאו 0.7 גרם קוקאין ושלושה בולים שחשודים שטבולים באל-אס-די, ולפי המשטרה עדי ראייה ראו את אבו לאבן משליך את הסמים לשיחים. "הדבר היחיד שעניין אותו אחרי התאונה היה להסתיר את החומר", ציטט נציג המשטרה את עדי הראייה בדיון בבית המשפט בשבוע שעבר. לדבריו, אבו לאבן אמר בחקירתו שהסם שנמצא שייך לו, ושקנה אותו יום קודם לכן. 

עורך דינו של אבו לאבן, ליאור שטלצר, אמר: "אנחנו רוצים להביע תנחומים ולכבד את זכרו של המנוח. היום נחשף בדיון שהחשד לנהיגה תחת חומרים ונהיגה תחת אור אדום ירד לחלוטין ונשאלת השאלה האם נהג בצורה לא זהירה... ייתכן והוא ימצא רשלן אבל הוא מביע צער ונסער מאוד הוא יצטרך לחיות עם זה. הוא נסע לדבריו באופן זהיר בכביש יחסית ריק וכשנכנס לצומת באור ירוק הילד נכנס גם".

עורך דין חי הבר, שמייצג את משפחת מרגי, אמר כי "השינוי והגישה לעבירות ההמתה נוצר כדי לייצר מדרג במקרים כאלה של אדם שלקח רכב בתנאי נסיעה קיצוניים, כמו מקרה זה שבו הכביש מלא אנשים. לנסוע ברכב בכביש מהיר גם אם במהירות המותרת בשביל זה נולדה. המשפחה מנסה לאגור כוחות כדי להתקדם קדימה וחשוב להם לגרום שינוי תפיסתי חברתי שלא יקרה עוד פעם".

במשטרה עדיין לא יודעים מה היה הגורם לתאונה נוספת ביום כיפור, שבה נהרג הילד ריאד בסאם אבו שריקי. בימים האחרונים איתרו החוקרים עד ראייה חדש לתאונה, והם מקווים שעדותו תסייע. נהג אופנוע הספורט שפגע באבו שריקי נחקר, רישיונו נפסל ל-90 יום והוא שוחרר בערבות. במשטרה ממתינים עדיין לתוצאות בדיקת הדם שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ