החשוד בתקיפת כתב "ישראל היום" הורשע בהריגת צעיר ב-2011

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את מיכאל בן שושן בהריגת מתן אדלשטיין וגזר עליו חמש שנות מאסר במסגרת עסקת טיעון. לאחר שנעצר הלילה בחשד שפגע בדניאל סיריוטי, מעצרו הוארך עד מחר

נעה שפיגל
נעה שפיגל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דניאל סיריוטי לאחר התקיפה בבית החולים רמב"ם, בשבת
דניאל סיריוטי לאחר התקיפה בבית החולים רמב"ם, בשבתצילום: הרצי שפירא, ישראל היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

מיכאל בן שושן, החשוד בתקיפת עיתונאי "ישראל היום" דניאל סיריוטי, הורשע אתמול (רביעי) בהריגת הצעיר מתן אדלשטיין ב-2011. במסגרת עסקת טיעון גזר עליו בית המשפט המחוזי בחיפה חמש שנות מאסר, והלילה הוא נעצר בחשד לתקיפת סיריוטי בשבת שעברה. מעצרו של בן שושן, בן 26 מקרית אתא, הוארך היום עד מחר. המידע על עברו של בן שושן פורסם לראשונה באתר "ישראל היום".

הבוקר אמר סיריוטי כי הוא מקווה ששאר התוקפים ייעצרו בהמשך והוסיף: "אני בהלם מהידיעה על הרקע של החשוד, עכשיו אני ממש מרגיש שהחיים שלי ניצלו". פרקליטו של בן שושן, עו"ד מאור שגב, אמר ל"הארץ": "מרשי מסר בחקירה במשטרה גרסה סדורה ומפורטת, ושם ציין כי הוא זה שהותקף. מיד לאחר התקיפה הוא פנה למשטרת ישראל לצורך הגשת תלונה, אך תלונתו לא התקבלה - בשונה מתלונת הכתב אשר התקבלה מיד, דבר המדגיש את ההבדל בין השניים. כעת המשטרה חוקרת את שני הצדדים, וכאשר האמת תצא לאור, כולם יראו כי מרשי הוא הוא זה שהותקף ולא זה שתקף". המשטרה לא מסרה אם מתוכננים מעצרים נוספים לחשודים בתקיפת העיתונאי. 

סיריוטי, כתב "ישראל היום" באזור חיפה, נפצע קל לאחר שלדבריו תקפו אותו שישה-שבעה חרדים. בתחילת השבוע סיפר כי הגיע לקרית אתא כחלק מעבודתו העיתונאית, ונתקל בכמה צעירים שהבחינו במדבקת עיתונות על רכבו. לדבריו, הם החלו לקלל אותו וכעבור זמן קצר הכו אותו באגרופים, שברו את שיניו ואף ניסו לדקור אותו בבטנו באמצעות אולר. "גוננתי על עצמי ונדקרתי באצבע", סיפר.

הכתב הגיע לתחנת המשטרה והגיש תלונה נגד התוקפים. בהמשך פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אובחן עם זעזוע מוח קל. "איבדתי שש שיניים והגוף כואב", אמר לאחר התקרית, "מזל שהצלחתי להגן על הבטן מפגיעה משמעותית".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ