ועדת השחרורים הורתה לשחרר את עופר מקסימוב, שהורשע בפרשת הבנק למסחר

הפרקליטות ביקשה עיכוב ביצוע כדי לערער על ההחלטה לקצר את מאסרו בשנה. עופר מקסימוב הורשע עם אחותו אתי אלון בגניבה של כרבע מיליארד שקל, ונידון ל-18 שנות מאסר. אלון השתחררה ב-2016 בשחרור מוקדם לאחר 14 שנים וחצי בכלא

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מקסימוב בבית המשפט, ב-2001
מקסימוב בבית המשפט, ב-2001צילום: מוטי קמחי
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ועדת השחרורים החליטה היום (רביעי) לקצר בשנה את מאסרו של עופר מקסימוב, שהורשע יחד עם אחותו אתי אלון במעילה בבנק למסחר, לאחר שריצה 17 שנים בכלא. מקסימוב הורשע בגניבה של כרבע מיליארד שקל שהובילה להתמוטטות הבנק ונידון ל-18 שנות מאסר. הפרקליטות הגישה בקשה לעיכוב הביצוע, וזו אושרה, כדי לאפשר לה לערער על ההחלטה לבית המשפט.

אחותו של מקסימוב, אתי אלון, שוחררה ב-2016 בשחרור מוקדם לאחר שריצתה 14 שנים וחצי בכלא נווה תרצה. על אלון נגזרו במקור 17 שנה, ולפני כשלוש שנים אישרה ועדת השחרורים את בקשתה להשתחרר בתמיכת הפרקליטות. 

אחד התנאים שהציבה הוועדה לשחרורה של אלון הוא איסור ליצור כל קשר עם אחיה או לקבל ממנו כספים. עם זאת, בהחלטה ציינו חברי הוועדה כי אמם של השניים נפטרה זמן קצר לפני השחרור ועל כן "באם יווצר צורך שהאסירה תשהה עם אחיה באותו מקום באחד האירועים לזכר אימם, לא תתקיים ביניהם כל שיחה".

עוד כתבו בעניין זה בהחלטה כי "מאחר שמדובר באחים, שהקשר ביניהם גרם לסבל רב כל כך לאסירה, הרי ייתכן כי יש לחדש קשר זה בעתיד, אולם מן הראוי כי חידוש הקשר לא ייעשה בעת שהאסירה משוחררת ברישיון, אלא אם כן יחליטו הגורמים הטיפוליים מטעם הרשות לשיקום האסיר לסייע לאסירה ליצור קשר זה וקשר זה יהיה מפוקח אך ורק באמצעות הגורמים הטיפוליים ולא לפני תום שנה אחת מיום השחרור, ולאחר שתתקבל עמדת משטרת ישראל באשר ליצירת קשר זה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ