ניר חסון
ניר חסון
חייל מג"ב ביצהר, בחודש שעבר
חייל מג"ב ביצהר, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום
ניר חסון
ניר חסון

חמישה מתנחלים נעצרו היום (רביעי) בחשד לתקיפת שוטרים שמנעו עבודות בנייה לא חוקיות במאחז מעוז אסתר במועצה האזורית מטה בנימין. לפי מקור במשטרה, העצורים, המזוהים עם נוער הגבעות, יידו אבנים לעבר השוטרים, התקוטטו איתם ודחפו אותם. המשטרה מסרה כי החרימה שתי משאיות, וכי במקום התקהלו עשרות מתושבי המקום ויידו אבנים לעבר השוטרים.

חיילי המנהל האזרחי ושוטרי מג"ב הוזעקו למקום בעקבות חשד שהמשאיות הפרו צו של שטח צבאי סגור. כשכוחות הביטחון הגיעו למאחז ועיכבו את אחד מנהגי המשאיות, עשרות צעירים תושבי המקום התיישבו על הכביש בניסיון למנוע מהם להחרים את המשאיות.

פינוי המאחז מעוז אסתר, ב-2009. עשרות צעירים מהמאחז התיישבו על הכביש בניסיון למנוע את החרמת המשאיות
פינוי המאחז מעוז אסתר, ב-2009. עשרות צעירים מהמאחז התיישבו על הכביש בניסיון למנוע את החרמת המשאיותצילום: מאיה לוין / ג'יני

ביום שני אירעו שתי תקריות בין כוחות הביטחון למתנחלים, אך איש מהמעורבים לא נעצר. בתקרית הראשונה, הותקף באבנים כלי רכב שהסיע כוח של משמר הגבול (מג"ב) בכניסה להתנחלות יצהר. בתקרית השנייה, יידו רעולי פנים אבנים לעבר שוטרים ולכלי רכב משטרתי סמוך להתנחלות בת עין במועצה אזורית גוש עציון. הכוח שהותקף סמוך ליצהר היה בדרכו לאכוף צו שטח צבאי סגור שהוטל על שטח הגבעה "קומי אורי", שבה יידו מתנחלים אבנים לעבר חיילים בחודש שעבר. החשודים במעשה נמלטו מהמקום. 

בעקבות התקרית בחודש שעבר, שבה נפצע חייל קל מיידוי האבנים, "קומי אורי" הוכרזה כשטח צבאי סגור ועל הגבעה הוצבו שתי פלוגות מג"ב, שמונעות את העלייה אליה ממי שאינו תושב המאחז במקום. כמה ימים לאחר התקרית, הרסו כוחות גדולים של מג"ב והמינהל האזרחי שני מבנים ארעיים ליד הגבעה. מבני העץ הארעיים הוצבו לפני חג סוכות באופן בלתי חוקי בשטח B בגבעה המכונה "שבח הארץ". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ