אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
הכניסה לאולם שבו התרחשה התקרית, היום. אדם שניסה לסייע אמר כי אנשי הביטחון הגיעו רק לאחר שבע דקות
הכניסה לאולם שבו התרחשה התקרית, היום. אדם שניסה לסייע אמר כי אנשי הביטחון הגיעו רק לאחר שבע דקותצילום: אליהו הרשוביץ
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

תושב באר שבע בן 71 הצית עצמו היום (ראשון) באולם בית המשפט בעיר ונפגע באורח קשה. צוות מגן דוד אדום, שפינה אותו לבית החולים סורוקה בעיר, מסר כי הוא נכווה בכל חלקי גופו וכי הוא מורדם ומונשם. משמר בית המשפט סגר את הגישה למתחם האולמות שבו התרחשה התקרית.

לפי פרוטוקול בית המשפט, האיש הצית את עצמו באמצעות חומר דליק בעת שבאולם היו תובעת משטרתית, מתורגמנית וקלדנית. התקרית אירעה באולמו של השופט צבי פורר, לקראת דיון בכתב אישום שהוגש נגד האיש בגין איומים והתנהגות פרועה במקום ציבורי. בכתב האישום צוין כי האיש דפק על שולחנה של פקידה בקופת חולים, השליך עליה דפים ואמר לה: "אני אראה לך מה זה, תקראי לאבטחה ותראי מה יהיה פה". בפרוטוקול דיון קודם בעניינו, ב-16 באפריל, כתב השופט כי הנאשם השתולל וניסה לפגוע בעצמו באמצעות סכין.

בית המשפט בבאר שבע
בית המשפט בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

איסמעיל אלעוברה, שהמתין לדיון מחוץ לאולם, אמר ל"הארץ" כי ראה מישהו יוצא ממנו כשהוא צורח כי גבר הצית את עצמו בפנים. לדברי אלעוברה, כשנכנס לאולם הפצוע היה שם לבדו, לאחר שכל מי שהיה במקום נמלט. אלעוברה אמר כי ניסה לכבות את האש שבערה על גוף הפצוע באמצעות כיסא, ובהמשך נכנסו שני אנשים נוספים שניסו לסייע לו בעזרת שמיכות. לבסוף הגיע עורך הדין ליאור כהן מהסנגוריה הציבורית כשהוא מצויד במטפה, והשתלט באמצעותו על האש. אלעוברה אמר עוד כי אנשי הביטחון בבית המשפט הגיעו רק לאחר שבע דקות.

אחמד אבו עלאן, שהיה באולם סמוך לאולמו של השופט פורר, סיפר ל"הארץ" כי בזמן התקרית ישב בדיון אחר ולפתע שמע צעקות. "רצתי החוצה וראיתי אנשים רצים. נכנסתי לאולם וראיתי אדם משתולל על הרצפה, כולו עולה באש, כשהוא צועק 'אימא, אבא'. יצאתי החוצה לחפש בגדים וכשראיתי אדם עם ג'קט תפסתי אותו ורצתי לכבות איתו את האש. קפצתי עליו וכיביתי אותו עד שבא מישהו עם מטפה".

מאיר לסרי, חובש רפואת חירום במד"א שהיה בזירה, אמר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 50 שוכב בהכרה כשהוא סובל מכוויות קשות בגופו, ואנשים במקום מכבים את האש שאחזה בבגדיו עם מטפה. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ומתן תרופות לשיכוך כאבים ופינינו אותו במצב קשה לבית החולים". בהמשך הועבר הפצוע לבית החולים תל השומר. 

עו"ד עפרה סיבוני, שמייצגת את הפצוע מטעם הסניגוריה הציבורית, מסרה: "אני עדיין לא מעכלת את האירוע הקשה. ומאחלת ללקוח החלמה מהירה. אני רוצה להודות ולהביע את הערכתי לחברי עו"ד ליאור כהן ולאנשים שהיו באולם, התעשתו והגישו לאיש עזרה שאני מקווה שתצליח את חייו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ