ניר חפץ לשר המשפטים אוחנה: התנצל בתוך שבוע - או שאתבע אותך

חפץ דרש מאוחנה גם לשלם לו פיצויים, לאחר ששר המשפטים חשף בכנסת את אמצעי החקירה שהופעל על עד המדינה בתיקי נתניהו

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חפץ בבית המשפט, אתמול
חפץ בבית המשפט, אתמולצילום: מוטי מילרוד
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, שלח היום (שני) התראה לפני תביעה לשר המשפטים, אמיר אוחנה, כיוון שחשף בכנסת את אמצעי החקירה שהופעל נגדו במהלך חקירות ראש הממשלה. חפץ דורש מאוחנה התנצלות פומבית בתוך שבוע, וכניסה למשא ומתן על פיצוי.

במכתב שנשלח לאוחנה על ידי עורכי דינו של חפץ נכתב עוד כי "דומה שאין צורך להרחיב בשאלת מניעיך לעשות את מעשה הנבלה המתועב דלעיל...אין דרך אפילו לטעון כי הדבר נעשה במסגרת מילוי תפקידך כחבר כנסת או למענו. מטרותיך המובהקות היו אישיות וזרות לחלוטין לחובותיך ואף מנוגדות לתפקידך". 

אוחנה בכנסת, ביולי
אוחנה בכנסת, ביוליצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבוע שעבר השתמש אוחנה בחסינותו על מנת האסור בפרסום שהופעל על חפץ במהלך חקירת תיקי נתניהו. בחדשות 12 התכוונו לפרסם את ההליך החריג שביצעו לכאורה החוקרים כדי להפעיל לחץ על חפץ, אולם המשטרה מנעה זאת.

"על פי פרסומים שונים, עצרו את ניר חפץ... כשכולו עקוץ ומתחנן שיובא בפני רופא", אמר אוחנה במליאת הכנסת. "ואז מביאים אשה צעירה שאין לה שום קשר לחקירתיו של ראש הממשלה ושואלים אותה סדרה של שאלות פולשניות וחודרניות על טיב הקשר בינה לבין העד".

"לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע, ואני מזכיר היא איננה חשודה בדבר, הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ואומרים לו: 'ניר, אנחנו יודעים הכל. אנחנו נפיל על המשפחה שלך פצצה'", אמר עוד אוחנה, "או אז ניר נכנע, חותם על הסכם עד מדינה והוא מוסר למשטרה גרסה. הגרסה נבדקת ומתבררת כשקרית, או אז הוא מוצא החוצה יחד עם אחד החוקרים, הם הולכים לפרק זמן שאיננו מתועד ואיננו יודעים מה היה בשיחה הזו, ואז הוא חוזר ומוסר גרסה מלאה, תפורה, מתאימה אחד לאחד לנתונים שבידי החוקרים".

חפץ, אמר אתמול על חקירות נתניהו כי "העדתי עדות שהיא כל כולה אמת מזוקקת, ואני משוכנע שאם נגיע לבית המשפט, ייקבע שעדותי אמינה". חפץ אמר את הדברים בתום דיון בבית משפט השלום בתל אביב, שעסק בבקשת "הארץ" וכלי תקשורת נוספים להסיר את צו איסור הפרסום על אמצעי החקירה שביצעו החוקרים לכאורה כדי ללחוץ עליו לחתום על הסכם עד המדינה. 

עד המדינה הוסיף שהוא מאחל לכל החשודים כי יוכיחו את חפותם, ואמר "אני לא נגד אף אחד, להפך, בוודאי לא נגד ראש הממשלה שעבדתי איתו שנים רבות. יחד עם זאת אני חתמתי בפברואר 2018 על הסכם עם מדינת ישראל שאומר אמת". לדברי חפץ "עבור האמת הזו שאני נצמד אליה ולא זז ממנה אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים... הגעתי לבית המשפט כדי לתאר איזה מסע אני עובר ובני משפחתי עוברים מסע מכוון, יזום, שנועד להזיז אותי מהאמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ