ניידת משטרה, אילוסטרציה
ניידת משטרה, אילוסטרציהצילום: דוברות המשטרה

השוטר שירה למוות בחשוד בגניבת רכב בירושלים היום (ראשון) לפנות בוקר טוען כי ירה בו לאחר שהתנגש במחסום משטרתי, יצא מהרכב וניסה להימלט ברגל. הבוקר הודיעה המשטרה כי החשוד, תושב מזרח ירושלים, נורה בזמן נהיגה. לאחר מכן מח"ש מסרה הודעה סותרת, שלפיה הוא נורה מחוץ לרכב.

לדברי השוטר, בלש בימ"ר ירושלים, אחרי שהרכב שבו נהג החשוד התנגש במחסום המשטרתי התנגשה בו ניידת משטרה. לפי גירסת השוטר, החשוד יצא מהרכב הגנוב והחל להימלט. בשלב זה, לגרסתו, הוא ירה באוויר, ולאחר שהחשוד לא עצר הוא ירה לעבר פלג גופו התחתון. "פעלתי על פי הנהלים", אמר הבלש בחקירתו במחלקה לחקירת שוטרים, שבסיומה נלקח ממנו נשקו, והוא שוחרר בתנאים מגבילים.

הירי התרחש בסביבות ארבע לפנות בוקר, כמה מאות מטרים לאחר מחסום המנהרות, לכיוון גוש עציון. קודם לכן רדפו השוטרים אחר הנהג לאורך דרך בגין בירושלים, מאזור גבעת משואה. במשטרת ירושלים טענו הבוקר כי ההרוג "סיכן במנוסתו את חיי הבלשים ושאר משתמשי הדרך, ובתגובה בוצע לעברו ירי במטרה לנטרל את האיום". 

ממח"ש נמסר מאוחר יותר כי "על פי החשד, לאחר שהחשוד יצא מהרכב, הוא נורה ואושפז בבית החולים שערי צדק שם נקבע מותו. מיד לאחר קבלת הדיווח הראשוני הגיעו חוקרי מח"ש לזירה ופתחו בחקירת האירוע, כולל חקירת השוטר אשר היה מעורב בביצוע הירי".

סנגורו של השוטר, עורך דין איציק כהן, מסר כי "מדובר בשוטר שהיה בעיצומו של מרדף אחר חשוד שניסה לפגוע בשוטרים ושפעל על פי נוהלי המשטרה. אין לנו ספק שהדברים יובהרו בהמשך החקירה".

הלילה נעצרו בבירה עוד שלושה תושבי מזרח ירושלים והשטחים בחשד שהיו חברים בחוליית גנבי רכב עם הגבר שנורה למוות. בית משפט השלום בעיר האריך את מעצרם של השלושה בחמישה ימים. השלושה הגיעו לבית המשפט עם סימני אלימות על גופם. עורכי דינם טענו שהשוטרים היכו אותם, ואילו נציג המשטרה אמר שהעצורים נהגו באלימות כלפי השוטרים. הנציג הודה כי טרם העביר לבית המשפט את תיעוד הירי. אחד מעורכי דינם של החשודים האשים את המשטרה ברצח הגבר שנורה למוות.

ביום חמישי ירתה שוטרת בתושב טמרה במהלך מרדף משטרתי, והוא נפצע קשה. המשטרה הוזעקה לטמרה לאחר שאשה התלוננה כי בעלה הטיח את מכוניתו במכוניתה כמה פעמים, בזמן שנמצאה ברכב עם ילדיהם. בהודעת המשטרה נכתב כי כשהגיעו השוטרים למקום, הגבר נמלט משם והם פתחו במרדף אחריו - שבמהלכו ירתה השוטרת ופגעה בו. מח"ש חקרה את השוטרת, והיא שוחררה בתנאים מגבילים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ