משרד המשפטים: היועמ"ש יודיע על החלטתו בתיקי נתניהו ב-19:30

מנדלבליט ימסור הצהרה לתקשורת במשרד המשפטים, ולעיתונאים לא תינתן אפשרות לשאול שאלות. הוא צפוי להודיע באילו תיקים החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו ובאילו סעיפים ■ נתניהו הודיע כי יגיב להחלטה בשעה 20:30 במעון רה"מ, אך אסר על עיתונאים להגיע

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מנדלבליט, החודש
מנדלבליט, החודשצילום: מוטי מילרוד
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

משרד המשפטים הודיע כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ימסור את החלטתו בתיקי נתניהו הערב (חמישי) בשעה 19:30. היועמ"ש ימסור הצהרה לתקשורת במשרד המשפטים בירושלים, ולעיתונאים לא תינתן אפשרות לשאול שאלות. מנדלבליט צפוי להודיע באילו תיקים החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו, ובאילו סעיפים.  

בעקבות הודעת משרד המשפטים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי ימסור הצהרה בשעה 20:30 במעון רה"מ בירושלים. על פי ההודעה, נאסר על עיתונאים להיכנס למעון והשידור יועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה.

נתניהו, אתמול
נתניהו, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

ההחלטה באה אחרי  שנערך בתיקי נתניהו בחודש שעבר ובתום כשלושה שבועות של דיונים מרתוניים במשרדי היועמ"ש. לקראת פרסום ההחלטה פרקליט המדינה שי ניצן לדחות את כנס בכירי פרקליטות המדינה, שהיה אמור להיערך היום. 

היועמ"ש וצוותו נדרשו להכריע לגבי הגשת כתב אישום נגד נתניהו בשלוש פרשות. בתיק 1000 חשוד נתניהו כי קיבל טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים מבעלי הון, ובראשם מפיק הקולנוע ארנון מילצ'ן. לפי החשד, מילצ'ן ושותפו לשעבר ג'יימס פאקר העבירו לראש הממשלה ולרעייתו תיבות סיגרים, ארגזי שמפניה ומוצרים אחרים, לפי דרישתם. בכתב החשדות נטען כי "נתניהו פעל במסגרת תפקידיו הציבוריים לטובת מילצ'ן, במספר עניינים עסקיים ואישיים, בשעה שהיה נתון בניגוד עניינים חריף בין טובת הציבור לבין מחויבותו האישית למילצ'ן".

תיק 2000 עוסק במגעים שקיים נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, שבהם, לפי החשד, הציע לקדם חוק שיפגע בחינמון "ישראל היום" בתמורה להטיית הסיקור בידיעות אחרונות וב-ynet לטובתו. חלק מהשיחות בין השניים הוקלטו לבקשת ראש הממשלה במכשיר הטלפון של ארי הרו, שהיה ראש הלשכה שלו וחתם על הסכם עד מדינה. בהמשך פנה נתניהו לשרים זאב אלקין ויריב לוין וביקש לברר עמם אם ניתן יהיה לקדם את החוק בתקופת בחירות. בכתב החשדות נטען כי בכך שנשא ונתן עם מוזס בענייני חקיקה ניצל נתניהו לרעה את מעמדו כראש הממשלה.

תיק 4000 נחשב לחמור מבין שלושת תיקי ראש הממשלה, ובפרשה זו חשוד נתניהו בקבלת שוחד מבעל השליטה בבזק לשעבר, שאול אלוביץ', שעמו היטיב, לפי החשד, בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה לטובתו. בכתב החשדות נגד נתניהו בתיק 4000 נטען כי בינו לבין אלוביץ' התקיימו יחסי תן וקח, בין היתר על סמך הגרסאות שמסרו שני עדי המדינה בפרשה. עדותו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, נועדה לבסס את המודעות של נתניהו להטבות הרגולטוריות שניתנו לבזק. ניר חפץ, לשעבר יועץ למשפחת נתניהו והחוליה המקשרת בינה לבין אתר וואלה, גויס כעד מדינה כדי לספק ראיות למודעות של ראש הממשלה להטיית הסיקור באתר - המתת שקיבל נתניהו, לפי החשד, בתמורה לקידום ענייניו של אלוביץ'. בכתב החשדות מובאות ראיות רבות לכך שראש הממשלה הנחה את חפץ לפעול בעניין זה, ואף הפנה לאלוביץ' דרישות בעצמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ