אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
נמל אשדוד, בשנה שעברה
נמל אשדוד, בשנה שעברהצילום: אילן אסייג
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

מאבטח בנמל אשדוד ירה למוות ביום חמישי בנהגת כבת 40 שפרצה ברכבה את מחסום הכניסה למקום. לפי הודעת המשטרה, הנהגת מרינה ראטוש, תושבת בית שמש, נפצעה באורח אנוש ומותה נקבע אתמול בבית החולים אסותא בעיר. המאבטח נחקר לאחר התקרית ושוחרר אתמול לחמישה ימי מעצר בית.

מרינה ראטוש
מרינה ראטוש

מחקירת המשטרה הראשונית עולה כי ראטוש התעלמה מהוראות המאבטחים, נהגה במהירות לעבר המקום - עד שאחד המאבטחים ירה לעברה. בין השאר בודקים במשטרה אם היא נהגה בהשפעת אלכוהול. פרקליטת המאבטח, עו"ד מירי ויינר, אמרה אתמול כי הוא חשש שמדובר בפיגוע - ולכן, לטענתו, פעל לפי הנהלים.

עורך הדין המייצג את משפחתה של ראטוש, עו"ד חיים מכלוף, אמר: "כל האירוע הוא בסימן שאלה אחד גדול. אני לא מצליח להבין, ויש לי רקע בביטחון, למה ניקבו אותה בכדורים. היו מספיק דרכים לעצור אותה: ירי לגלגלים, חסימות. האירוע הזה לא היה צריך להסתיים בדרך שבה הסתיים". מכלוף ציין כי לראטוש אין עבר פסיכיאטרי. 

מחר יתקיים דיון בבית משפט השלום באשקלון בבקשת המשטרה לאפשר את נתיחת גופתה של ראטוש. עו"ד מכלוף ציין כי המשפחה מתנגדת לביצוע נתיחה וכי מבחינתו "ברור שהמוות נגרם כתוצאה מהירי". עם זאת, הוא ציין כי חוקר במשטרה אמר לו כי ייתכן שראטוש נהרגה כתוצאה מהתנגשות רכבה במחסום בנמל, ולפיכך נדרשת בדיקה שתקבע את סיבת המוות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ