אלמונים הציתו מכוניות וריססו כתובות גרפיטי בארבעה כפרים פלסטיניים בגדה

בין השאר רוססו הכתובות "גבעת קומי אורי" ו"עדיין שטח צבאי סגור" - בהתייחס להחלטה שהתקבלה על המאחז "קומי אורי" שליד יצהר. על פי ארגון בצלם, מאז אוקטובר אירעו 13 מקרים של השחתת רכוש של פלסטינים בגדה

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכפר א-דיכ, הבוקר
הכפר א-דיכ, הבוקר

אלמונים הציתו הלילה (שישי) מכוניות וריססו כתובות גרפיטי בארבעה כפרים פלסטיניים בגדה המערבית. שלושה מהכפרים בסביבת שכם - בית דג׳ן, קבלאן ומג׳דל בני פאדל - ואחד במחוז סלפית, א-דיכ. המשטרה הודיעה שפתחה בחקירה.

הכפר א-דיכ, הלילה
בית דג'ן, הלילה

בין השאר רוססו הכתובות "גבעת קומי אורי", "עדיין שטח צבאי" ו"שטח סגור". הכתובות הללו מתייחסות להחלטה להכריז על אזור המאחז "קומי אורי" שליד יצהר כשטח צבאי סגור, לאחר שמתנחלים תקפו את אנשי כוחות הביטחון באזור המאחז בכמה מקרים בחודש האחרון.

מכוניתו של סלימאן זין אל-דין, בן 47 מהכפר מג׳דל בני פאדל, נשרפה. הוא מספר כי לאחר האירוע צפה בתיעוד ממצלמת אבטחה, שבו ראה כי בסביבות השעה אחת וחצי בלילה ירדו שני אנשים ממכונית והציתו את מכוניתו ואת מכוניתו של בנו. "האם יש דבר מכעיס מזה?", הוא אמר ל"הארץ", ״שתי המכוניות הלכו, זה נזק של עשרות אלפי שקלים סתם״. 

על פי ארגון בצלם, בחודשים אוקטובר-נובמבר אירעו 13 מקרים של השחתת רכוש (בהם ניקוב צמיגים וריסוס גרפיטי) של פלסטינים בגדה המערבית. ברשימה זו לא נכללות התקריות שאירעו הלילה, או תקריות הקשורות לפגיעה ברכוש או בשטח חקלאי.

גבעת קומי אורי הוכרזה כשטח צבאי סגור לאחר מספר אירועים אלימים שאירעו בסביבתה כלפי כוחות הבטחון. בשיאם, חייל נפצע קל מיידוי אבנים בו השתתפו, על פי צה״ל, כ-30 מתנחלים. לאחר מכן, הוצא צו שטח צבאי סגור לגבעה מלבד לתושביה - אך ההיתקלויות האלימות עם כוחות הבטחון נמשכו, במסגרתן אף הוצת אוהל של שוטרי מג״ב שנמצאים במקום על מנת לאכוף את הצו.

לפני כשבועיים נעצר פעיל נער הגבעות נריה זארוג, תושב גבעת קומי אורי, שהפר בגלוי צו הרחקה מנהלי מהגדה המערבית במשך כחודשיים. זארוג כפת את עצמו מבעוד מועד למתקן מתכת ובתום כחמש שעות נעצר. מתנחלים שמחו על המעצר יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון שהגיעו למקום ואף פוזרו דוקרנים על הכביש המוביל להתנחלות. 

בשבוע שעבר רוססו כתובות נאצה על מסגד בכפר קראוות בני חסן בגדה, וכ-25 מכוניות הושחתו. המרססים כתבו על המסגד: "גוים בארץ = אויבים" ו"ישראל לעם ישראל". המשטרה מסרה כי פתחה בחקירה וכי שוטרים הגיעו למקום כדי לאסוף ממצאים. ראש המועצה המקומית, תאמר ראיין, אמר כי הכתובות רוססו בשכונה הקרובה למאחז חוות יאיר, וכי התושבים גילו אותן בבוקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ