הקומיקאי שלום אסייג נחקר בחשד למעורבות בשחיתות ציבורית

באותה פרשה נחקרו גם ראש עיר בצפון וסגנו, ששמם אסור לפרסום. לפי החשד, הם קידמו מיזם עסקי של הקומיקאי תוך ניגוד עניינים. אסייג: "המשטרה מתפקידה לבדוק והכל בסדר"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
מטה יחידת להב 433 בלוד, בשנה שעברה. המיזם העסקי שנחקר הוא תוכנית של שיעורים מקוונים
מטה יחידת להב 433 בלוד, בשנה שעברה. המיזם העסקי שנחקר הוא תוכנית של שיעורים מקווניםצילום: מוטי מילרוד
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

הקומיקאי שלום אסייג נחקר אתמול (שני) ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בחשד למעורבות בשחיתות ציבורית. אסייג נחקר בפרשה שבה נחקרו גם ראש עיר בצפון הארץ וסגנו, החשודים בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים.

אסייג ב-2009. "אני בטוח שהסיפור ייגמר בלי כלום"
אסייג ב-2009. "אני בטוח שהסיפור ייגמר בלי כלום"צילום: מוטי קמחי

השלושה נחקרו ביום שני האחרון ושוחררו בסיום חקירתם ללא תנאים מגבילים. אסייג אישר את פרסום שמו, אך שמם של שני החשודים הנוספים אסור בפרסום כיוון שלא חלפו עדיין 48 שעות מאז שנחקרו. 

על פי החשד, ראש העיר וסגנו קידמו מיזם עסקי של הקומיקאי בעירייה תוך ניגוד עניינים. המיזם, בשם Yschool, הוא תוכנית לימוד מקוון שהוביל אסייג בשנים האחרונות בכמה רשויות מקומיות. המשטרה חוקרת אם קודמו יוזמות עסקיות נוספות בניגוד עניינים.

"המשטרה מתפקידה לבדוק והכל בסדר", אמר אסייג ל"הארץ". "היא בדקה את העניין ובזה נגמר הסיפור. אני בטוח שהסיפור ייגמר בלי כלום". החקירה מתנהלת בליווי פרקליטות מחוז חיפה.

את המיזם Yschool הקים אסייג בשנת 2014, והוא מיועד לתלמידי תיכון. בהמשך נכנס העיתון "ידיעות אחרונות" כשותף עסקי, והמיזם נרכש בידי מספר רשויות מקומיות במאות אלפי שקלים, וכן על ידי משרד הנגב והגליל בחמישה מיליון שקלים בשנת 2016. שר הפנים אריה דרעי הבטיח אז כי השיעורים נרכשו לטובת תלמידים בפריפריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ