מת מפצעיו הגבר שהצית עצמו באולם בית המשפט בבאר שבע לפני כשבועיים

האיש, בן 71, הצית את עצמו ונפגע באורח קשה לפני דיון בכתב אישום שהוגש נגדו בגין איומים והתנהגות פרועה במקום ציבורי

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הכניסה לאולם שבו התרחשה התקרית, החודש. אדם שניסה לסייע אמר כי אנשי הביטחון הגיעו רק לאחר שבע דקות
הכניסה לאולם שבו התרחשה התקרית, החודש. אדם שניסה לסייע אמר כי אנשי הביטחון הגיעו רק לאחר שבע דקותצילום: אליהו הרשוביץ
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

תושב באר שבע בן 71 מת מפצעיו היום (רביעי) לאחר שהצית את עצמו בחודש שעבר באולם בית המשפט בעיר ונפגע באורח קשה בכל חלקי גופו. התקרית אירעה לקראת דיון בכתב אישום שהוגש נגדו בגין איומים והתנהגות פרועה במקום ציבורי, בעת שבאולם היו תובעת משטרתית, מתורגמנית וקלדנית.

בכתב האישום נגדו, צוין כי הוא דפק על שולחנה של פקידה בקופת חולים, השליך עליה דפים ואמר לה: "אני אראה לך מה זה, תקראי לאבטחה ותראי מה יהיה פה". בפרוטוקול דיון קודם בעניינו, ב-16 באפריל, כתב השופט צבי פורר כי הנאשם השתולל וניסה לפגוע בעצמו באמצעות סכין.

בית המשפט בבאר שבע
בית המשפט בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

איסמעיל אלעוברה, שהמתין לדיון מחוץ לאולם, אמר ל"הארץ" לאחר התקרית כי ראה מישהו יוצא ממנו כשהוא צורח כי גבר הצית את עצמו בפנים. לדברי אלעוברה, כשנכנס לאולם הפצוע היה שם לבדו, לאחר שכל מי שהיה במקום נמלט. אלעוברה אמר כי ניסה לכבות את האש שבערה על גוף הפצוע באמצעות כיסא, ובהמשך נכנסו שני אנשים נוספים שניסו לסייע לו בעזרת שמיכות. לבסוף הגיע עורך הדין ליאור כהן מהסנגוריה הציבורית כשהוא מצויד במטפה, והשתלט באמצעותו על האש. אלעוברה אמר עוד כי אנשי הביטחון בבית המשפט הגיעו רק לאחר שבע דקות.

אחמד אבו עלאן, שהיה באולם סמוך לאולמו של השופט פורר, סיפר ל"הארץ" כי בזמן התקרית ישב בדיון אחר ולפתע שמע צעקות. "רצתי החוצה וראיתי אנשים רצים. נכנסתי לאולם וראיתי אדם משתולל על הרצפה, כולו עולה באש, כשהוא צועק 'אמא, אבא'. יצאתי החוצה לחפש בגדים וכשראיתי אדם עם ג'קט תפסתי אותו ורצתי לכבות איתו את האש. קפצתי עליו וכיביתי אותו עד שבא מישהו עם מטפה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ