ביהמ"ש בקפריסין דחה את טענת הבריטית כי אולצה להודות שבדתה את האונס

באוקטובר העידה הצעירה כי החוקרים איימו עליה, וכי לא האמינה שיאפשרו לה לעזוב את תחנת המשטרה מבלי לחתום על הודאה. השופט קבע היום כי היא זכתה ליחס הולם וכי החוקרים פעלו כשורה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הצעירה בבית המשפט בפאראלמיני, החודש
הצעירה בבית המשפט בפאראלמיני, החודשצילום: Petros Karadjias/אי־פי
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט בעיר פמגוסטה שבקפריסין דחה היום (חמישי) את טענת הצעירה הבריטית כי היא אולצה לחתום על ההודאה שלפיה בדתה את האונס הקבוצתי בידי ישראלים - וקבע כי מדובר בעדות קבילה. בחודש שעבר גוללה הצעירה את אירועי הלילה שבו לדבריה הכריחו אותה לחזור בה מתלונתה על האונס, והעידה על לחץ רב שהופעל עליה כדי לחתום על ההודאה.

לפי הדיילי מייל, השופט אמר כי החוקרים פעלו כשורה בזמן שגבו ממנה את ההודאה. השופט הוסיף כי הצעירה לוותה בידי גורם רווחה במהלך שהותה בתחנת המשטרה וכי כלל לא הופעל עליה לחץ להודות שבדתה את תלונתה. הצעירה סיפרה בדיון שבמעצר אמרו לה מהגרים כי לקחו מהם הודאות על דברים שלא עשו.

הצעירה הבריטית מובאת לבית משפט בקפריסין, ביולי
הצעירה הבריטית מובאת לבית משפט בקפריסין, ביוליצילום: IAKOVOS HATZISTAVROU / AFP

עוד פורסם בדיילי מייל כי השופט לא קיבל את טענת הצעירה שזכתה ליחס לא הולם, וציין כי בניגוד לטענתה זכתה למים ולהפסקות שירותים. "לא היתה אגרסיביות ולא הבטיחו לה דבר", קבע השופט, "ההצהרה ניתנה מרצונה. לא מצאתי שום דבר חשוד".

נשאלה הצעירה, בת 19, אם נאנסה באותו לילה, והשיבה בחיוב. היא סיפרה כי החוקרים איימו עליה, וכי לא האמינה שיאפשרו לה לעזוב את תחנת המשטרה מבלי לחתום על הודאה. "פחדתי על חיי", הוסיפה.

בעדותה במשפט סיפרה הצעירה כי ב-27 ביולי, עשרה ימים לאחר הלילה שבו נאנסה לדבריה על ידי הישראלים ובעודם עצורים, היא קיבלה טלפון מקצינת משטרה שליוותה אותה, ואמרה לה שעמיתיה רוצים לדבר איתה. לדבריה, בהמשך התקשרה הקצינה שוב ואמרה שהם מחכים לה בלובי של המלון. היא סיפרה כי השוטרים לקחו אותה לתחנת המשטרה. "זה הרגיש מוזר, הם לא דיברו איתי", אמרה. לדבריה, בתחנה ישבה עם החוקרים מריוס כריסטו ואנדראה ניקולטי וכן עם קצינה נוספת. "הם שאלו אותי שאלות. זה היה ממש מהיר".

כמה מהישראלים שהיו חשודים באונס הצעירה, ביולי
כמה מהישראלים שהיו חשודים באונס הצעירה, ביוליצילום: Petros Karadjias / AP

לאחר מכן אמרה שמריוס אמר "שיש לו וידאו מהלילה של ה-17 שרואים בו שאני עושה סקס קבוצתי בהסכמה. שאלתי מאיפה זה בא, ביקשתי לראות את הווידאו. הוא אמר שזה לא אפשרי, הוא אמר שברור שלא היה אונס". אז, לדבריה, עזבה את החדר משום שהיא סובלת, לדבריה, מהפרעת דחק פוסט-טראומטית. לאחר מכן אמרה שכריסטוס המשיך להגיד לה כי היא לא נאנסה. 

הצעירה חזרה שוב ושוב בעדותה על הלחץ הרב שהופעל עליה. במהלך העדות עצרה מדי פעם ונשמה נשימה עמוקה. "אמרו לי לחתום על הרבה דברים באנגלית, הייתי בפאניקה וסירבתי לחתום. הם נהיו מאוד אגרסיביים, הקריאו לי את הזכויות שלי. ביקשתי גישה לעורך דין, שאלתי אותם למה הם מסרבים... בשלב הזה הבנתי שהמשטרה פשוט נגדי". כשנשאלה על ידי עורכת דינה האם נאנסה, אמרה: "כן. נאנסתי".

בסוף יולי שהיו עצורים בחשד לאונס הצעירה. חלק מהעצורים הודו בחקירתם במשטרה כי היו בחדר בזמן המקרה או קיימו יחסי מין עם הצעירה, אך טענו כי המעשים בוצעו בהסכמה. הצעירה העידה כי היא באה מרצונה לחדרו של מי שהיה אז החשוד המרכזי, שהכירה שלושה ימים קודם לכן. לאחר ששוחחו, השניים הלכו יחד לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין. לפי תלונתה, במהלך יחסי המין החשוד החל להיות אלים כלפיה ודרש כי תעשה רק מה שהוא רוצה, מה שגרם לה לבקש שיחדול ולפרוץ בבכי. עוד סיפרה אז כי חרף בקשותיה, החשוד המשיך במעשיו והתעלם ממנה. בשלב מסוים החשוד קרא לחבריו שהיו בחדר הסמוך להיכנס לחדר השינה, והם כפו עצמם עליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ