פילבר: איני חש מאוים או מוטרד בידי איש, אני הולך לבד ובטוח

באוקטובר נחקרו בלהב 433 בכירים במטה הליכוד בחשד שהציבו מחוץ לביתו של עד המדינה בתיק 4000 רכב שהשמיע קריאות בגנותו. בין החשודים בפרשה יועצי ראש הממשלה יונתן אוריך ועופר גולן

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
פילבר בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט שלום תל אביב, ב-2018. דיווח למשטרה על הצבת הרכב, אך לא הגיש תלונה רשמית
פילבר בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט שלום תל אביב, ב-2018. דיווח למשטרה על הצבת הרכב, אך לא הגיש תלונה רשמיתצילום: מוטי מילרוד
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר, אמר הבוקר (ראשון) כי אינו חש מאוים או מוטרד בידי איש. באוקטובר נחקרו בלהב 433 בכירים במטה הליכוד בחשד כי הטרידו אותו, לאחר שבמהלך קמפיין הבחירות בקיץ הוצב מחוץ לביתו של פילבר רכב שהשמיע קריאות בגנותו.

"אני לא חש מאוים או מוטרד", אמר פילבר ל"הארץ" בכניסה לוועדת מקור ראשון לכלכלה וחברה, "אתה רואה שאני הולך לבד פה ובטוח, אנחנו עם חופשי בארצו". הוא סירב להתייחס לעדות שמסר ולהגיד אם הוא עומד מאחוריה. עד מדינה נוסף נגד נתניהו, יועץ התקשורת ניר חפץ, אמר בחודש שעבר כי עדותו היא "אמת מזוקקת", והביע ביטחון כי "אם נגיע למשפט ייקבע שהיא אמינה".

הכריזה שהוצבה ברכב מחוץ לביתו של פילבר השמיעה את הקריאות "מומו, תהיה גבר. צא, תגיד את האמת", "מומו פילבר, מה הם עשו לך ששיקרת נגד ראש הממשלה? מה הבטיחו לך?" ו"מומו, השמאל משתמש בך כדי להפיל את הליכוד". פילבר, שלא היה בבית באותה עת, דיווח למשטרה על הצבת הרכב, אך לא הגיש תלונה רשמית בעקבותיה. החשודים בפרשה הם דובר ראש הממשלה והליכוד יונתן אוריך, יועצי התקשורת עופר גולן ושרוליק איינהורן ויועץ נוסף לנתניהו, יוסי שלום. החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה שי ניצן ובאישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. 

בחודש שעבר אישר בית משפט השלום בתל אביב למשטרה לבצע חיפוש "כירורגי" בטלפונים של אוריך וגולן. השופט עלאא מסארווה קיבל את הצעת המדינה, שלפיה שוטר שאינו שייך ליחידה החוקרת ימיין את החומר שבטלפונים ויביא אותו לעיון בית המשפט, שיידרש להכריע לגביהם. אוריך וגולן ערערו על ההחלטה למחוזי, ובשבוע שעבר כתב השופט אברהם היימן: "ככל שבחנתי את ההחלטה לא מצאתי בה טעות". 

‏עם זאת, היימן הוסיף כי השוטרים לא נהגו בהתאם לדין, וכי "היה עליהם להוציא צו טרם החיפוש". לפני שבועיים הגישו יועצי נתניהו, אוריך וגולן, לבית המשפט העליון בקשה לקבלת רשות לערער על ההחלטה לחפש בטלפונים הניידים שלהם, וכעת ממתינה המשטרה להחלטת העליון בנושא.

פילבר היה מנכ"ל משרד התקשורת בזמן כהונתו של נתניהו כשר התקשורת. הוא נעצר בשנה שעברה בחשד שקידם את האינטרסים של בזק מתוך משרד התקשורת בכך שהעניק לה הטבות רגולטוריות. הוא חתם על הסכם עד מדינה, והעיד במשטרה כי ביצע את המעשים בשליחותו של נתניהו. לפי החשד, הבעלים של וואלה ובזק, שאול אלוביץ', הנחה את קברניטי וואלה להטות את הסיקור לטובת ראש הממשלה תמורת אותן הטבות. בין היתר, פילבר העיד בחקירתו כי נתניהו דחק בו לפטר את סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת, הרן לבאות, שהתנגד לרפורמת השוק הסיטונאי בבזק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ