שנה ושלושה חודשי מאסר נגזרו על נהג שדרס למוות ילד בן 11 בירושלים ונמלט

בית המשפט המחוזי אישר את הסדר הטיעון עם מאיר גמליאל ועם חברו שישב לצדו בזמן תאונת הפגע וברח, שעליו נגזרו שבעה חודשי מאסר. מותו של הילד נקבע כחודשיים לאחר התאונה

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גמליאל בבית המשפט, במאי
גמליאל בבית המשפט, במאיצילום: אמיל סלמן
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר היום (שלישי) את הסדר הטיעון שנחתם עם מאיר גמליאל ונתנאל סנדורסי, שהיו מעורבים בתאונת פגע וברח שגרמה למותו של ילד בן 11.  לפי ההסדר, על גמליאל - שהודה כי נהג ברכב הדורס - נגזרו 15 חודשי מאסר, ועל סנדרוסי, שישב לצדו, נגזרו שבעה חודשי מאסר. הילד, בנימין ביגלאייזן, נפצע באורח אנוש ומותו נקבע בבית החולים כחודשיים לאחר התאונה. 

לפי הסדר הטיעון שאושר, גמליאל הורשע בעבירת הפקרה לאחר תאונה, וסנדרוסי הורשע בעבירת הפרת חובת נוסע להזעיק עזרה. בנוסף לחודשי המאסר שנגזרו על השניים, הם חויבו בפיצוי כספי עבור משפחת המנוח.  

הפרקליטה מרים בן-גל אמרה בהצגת הסדר הטיעון כי "מדובר בתיק שהראיות נסיבתיות, והן לא קלות. היו לנו סיכונים לא קטנים מבחינתה של התביעה, ואנחנו לא יודעים איך המשפט היה מסתיים אם לא היינו מגיעים להסדר". בן-גל הוסיפה כי בפרקליטות לא ידעו בוודאות קודם לכן מי נהג במכונית בזמן התאונה, וכי "היתה לנו רק אופציה של הסדר טיעון". 

סנדרוסי בבית המשפט, במאי
סנדרוסי בבית המשפט, במאיצילום: אמיל סלמן

התאונה התרחשה באפריל האחרון, בעת שהשניים נסעו בשכונת רמות בירושלים במהירות גבוהה, ופגעו ביגלאייזן שחצה את הכביש. גמליאל וסנדרוסי הבחינו בפגיעה אולם נמלטו מהמקום מבלי להזעיק עזרה. לאחר עשרה ימים הסגיר את עצמו סנדרוסי למשטרה, ובהמשך אותר גם גמליאל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ