6 בעלי חברות בנייה ועובדים הואשמו בגרימת מותו ברשלנות של צעיר ליד בניין ששיפצו

לפי האישום, שלושת בעלי החברות לא נקטו באמצעים הדרושים למנוע נפילת קרשים מאתר בנייה בחולון, וכך גם שלושת העובדים שהואשמו. בן 21 שרכב על אופניו סמוך למקום נפגע מקרש ונהרג

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הפיגומים שמהם נפל הקרש בחולון, בשנה שעברה
הפיגומים שמהם נפל הקרש בחולון, בשנה שעברהצילום: בר פלג
לי ירון
לי ירון

כתב אישום הוגש היום (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב נגד בעלים של שתי חברות בנייה ושלושה עובדים נוספים בשל גרימת מותו ברשלנות של מאיר פלשתייב, בן 21, שרכב על אופניו סמוך לאתר בנייה בחולון בשנה שעברה ונהרג מפגיעת קרש בראשו. כתב האישום הוגש נגד שישה בני אדם בסך הכל מחברת בלאור בע"מ וחברת ג'יפ עבודות פיתוח ובניין בע"מ.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב, ביולי אשתקד עסקו שני עובדים באתר בנייה שבו התבצע פרויקט תמ"א 38 בפירוק תבנית ליציקת בטון של מרפסת, אך לא השתמשו ברשתות למניעת נפילת חפצים ולא נקטו אמצעים למניעת התמוטטות של חלקי התבנית. בעת העבודה נפלו קרשים מאתר הבנייה ואחד מהם פגע בראשו של פלשתייב בעת שרכב על אופניו על מדרכה סמוכה. הוא פונה לבית חולים במצב אנוש ומותו נקבע כעבור זמן קצר.


האופניים של פלשתייב ליד הבניין בחולון, בשנה שעברה
האופניים של פלשתייב ליד הבניין בחולון, בשנה שעברה צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חברת בלאור היא חברה קבלנית העוסקת בעבודות בנייה ובכלל זה בפרויקטים של תמ"א 38. הנאשמים מיכאל אולוביץ, בן 69, ודימיטרי בלכבסקי, בן 71, הם בעלי החברה. הנאשם מיכאל גלוזמן, בן 55, משמש מנהל בחברה. חברת ג'יפ היא חברה קבלנית העוסקת בעבודות בנייה שונות, והנאשם גרגורי פולישצ'וק, בן 58, הוא בעליה. הנאשמים טלעת קאמש, בן 40, ומחמד דראמנה, בן 51, עבדו יחד עם אחרים כפועלים באתר מטעם חברת ג'יפ.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ניר ביטון, נציגי ועד הבית של בניין המגורים חתמו עם גלוזמן וחברת בלאור על הסכם לבניית מרפסות במסגרת פרויקט תמ"א 38 בבניין. במסגרת ההסכם הוחלט בין השאר כי סידורי הבטיחות באתר יבוצעו על ידי הקבלן ועל חשבונו. 

לפי כתב האישום, גלוזמן הצהיר בפני הוועדה המקומית כי הוא ממנה את חברת בלאור לשמש קבלן מבצע, וזו התחייבה לבצע את עבודות הבנייה. בהמשך חתמו חברת בלאור וחברת ג'יפ על "הסכם לביצוע עבודה בקבלנות משנה" ולפיו חברת בלאור שוכרת את שירותיה של חברת ג'יפ לביצוע כלל העבודות הנדרשות בהסכם. לפי כתב האישום, החברות לא מינו מנהלי עבודה באתר, כמתחייב מהם על פי התקנות.

לפי כתב האישום, כל הנאשמים לא נקטו מידה סבירה של זהירות למניעת נפילה של קרשים. כמו כן, בעלי החברות והמנהלים לא הדריכו כיאות את הפועלים, ובכלל זה הנאשמים אבו קאמש ודראמנה, בנוגע לסכנות באתר, בניגוד לתקנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ