כתב אישום הוגש נגד שוטר שתועד מושך בפאותיו של מפגין חרדי בבית שמש

לפי כתב האישום, הבלש יעקב שטרית היכה עצור וגרם לו לחבלות, אולם מסר גרסה שקרית וטען כי המתלונן תקף אותו. מהמשטרה נמסר כי הוא יוזמן לשימוע והמשך שירותו יישקל. עניינו של שוטר נוסף שהיה מעורב באירוע הועבר לטיפול בדין משמעתי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד שוטר שתועד מושך בפאותיו של גבר חרדי בעת מעצרו בבית שמש ביולי. יעקב שטרית, בלש בתחנת בית שמש, מואשם בתקיפה ובשיבוש מהלכי משפט. מהמשטרה נמסר כי השוטר יוזמן לשימוע והמשך שירותו יישקל. עניינו של שוטר נוסף שהיה מעורב באירוע הועבר לטיפול בדין משמעתי.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חן כבירי-הררי ממח"ש לבית משפט השלום בירושלים, בתחילת חודש יולי האחרון הגיע שטרית יחד עם שוטרים נוספים להפגנה של חרדים בעיר. במהלך ההפגנה עמדו כמה חרדים בחניה סמוכה, אז ניגשו אליהם כמה שוטרים ודרשו מהם להתפנות מהמקום. שטרית, יחד עם שוטר נוסף, החלו לדחוף אחד מהמפגינים, כאשר שטרית גם בועט בו. לאחר מכן דרשו מאדם נוסף שעמד במקום להתפנות ודחפו גם אותו.

שטרית היכה אותו בפניו ולאחר מכן הוביל אותו יחד עם כמה שוטרים אל ניידת שעמדה בסמיכות. אז, לפי האישום, ללא כל הצדקה החל שטרית למשוך בפאותיו של העצור, ו"בשל עוצמת המשיכה, הורכן ראשו של המתלונן כלפי מטה". למפגין נגרמו סימני חבלה בפנים, בגב, במרפק, באמה, בכתף ובאגן.

במהלך המעצר שטרית נפל, נפצע ורגלו גובסה, ולאחר התקרית הוא מסר גרסה שקרית שלפיה המתלונן הוא שתקף אותו באגרופים ובמכות בפניו, וכן כי מפגינים נוספים שהיו במקום תקפו אותו ובעטו בו בכל חלקי גופו. הוא אף טען בפני מפקדו כי הפציעה אירעה בעקבות התקיפה של המתלונן והמפגינים הנוספים. בעקבות כך, נפתח תיק נגד המתלונן בחשד לתקיפת שוטר, הפרעה לשוטר והתקהלות אסורה. הוא אף נעצר ומעצרו הוארך. "במעשיו המתוארים תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין ושיבש הליך שיפוטי", נכתב בכתב האישום.

המקרה בבית שמש תועד ופורסם באתר "כיכר השבת", ועורר סערה ברשתות החברתיות. בעקבות התיעוד השוטר הועבר מתפקידו. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הגיב אז לתקרית וכינה אותה "אירוע מחריד וחמור מאוד". הוא הוסיף כי העברת השוטר מתפקידו היא מוצדקת ואמר: "אני מגנה כל אלימות של שוטר והפעלת כוח שלא לצורך ביצוע משימתו".

ממשטרת ישראל נמסר כי "התנהלות השוטר אינה עומדת בקנה אחד עם הערכים ונורמות ההתנהגות המצופות משוטרים במהלך פעילות מבצעית מכל סוג שהיא. מיד לאחר המקרה, החומר הועבר למח"ש והשוטר הועבר מתפקידו לתפקיד ללא מגע עם הציבור. כתב האישום והחומרים בעניינו ממח״ש טרם התקבלו במשטרה, עם קבלתם השוטר יוזמן לשימוע לשקילת המשך שירותו".

האירוע התרחש זמן קצר לאחר אירוע נוסף של אלימות שוטרים נגד צעיר חרדי בעל צרכים מיוחדים בירושלים, שעורר סערה. לאחרונה החליטו במח"ש שלא להעמיד לדין את השוטרים במקרה הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ