יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

מחמוד עטאונה, בן 16 מרמלה, נורה למוות היום (שבת) בשכונת ג'ואריש, והמשטרה בודקת חשד לרצח. הצעיר פונה לאחר הירי אל בית החולים אסף הרופא בצריפין, ושם נקבע מותו. נסיבות הירי נבדקות, ובמשטרה מעריכים כי הירי קשור לסכסוכים קודמים של בני משפחתו עם משפחות ברמלה ובלוד.

שכניו של הנער אמרו כי הוא ישב בכניסה לבניין שבו גר כשאלמוני ירה בו למוות. שכן ששמע את הירי הסיע אותו לבית החולים. סלימאן אלעוברא, תושב השכונה, סיפר ל"הארץ" כי עטאונה "היה ילד טוב וממושמע, בא מבית טוב". לדבריו, "מישהו החליט שהוא יסיים את החיים. מה ילד בן 16 יכול לעשות רע לאנשים? התחלנו היום בספירה החדשה של הנרצחים במגזר הערבי". 

קרובת משפחתו של עטאונה מתחה ביקורת על כוחות המשטרה שהגיעו למקום: "כל כמה שבועות הם באים לאירוע רצח עם רעש וצלצולים, אבל אנחנו נשארים עם הרציחות", אמרה, "אם במקום אחר בארץ נרצח ילד בן 16 כל המשטרה על הרגליים ותוך שעתיים תופסים אותו, אבל אם ילד נרצח ברמלה לא אכפת להם, כי טוב להם שהערבים רוצחים את הערבים".

באוגוסט נורה למוות באותה השכונה איש עסקים בעת שנסע במכוניתו. ההרוג, בן 48, היה תושב השכונה שהיה מוכר בחברה הערבית כאיש אמיד שחילק את זמנו בין ישראל ללונדון. המשטרה חשדה כי הרקע לתקרית היה סכסוך על רקע פלילי. 

באותו חודש אירעו שתי תקריות ירי נוספות ברמלה, שהתרחשו זו אחר זו: בן 23 נרצח בגינה ציבורית בעיר. ההרוג, תושב העיר, היה מוכר למשטרה, ולפי הערכות הרקע למעשה היה סכסוך בין עבריינים. במהלך מסע ההלוויה של הצעיר, נורה למוות בן 24, שהיה ככל הנראה קרוב משפחתו.

ביפו נורה למוות ביום שני האחרון בן 23, לפי הערכת המשטרה על רקע סכסוך בין עבריינים. ההרוג, סיראג' גרבאן, הוא הקורבן ה-91 השנה לאלימות בחברה הערבית. המשטרה חוקרת את נסיבות התקרית. ליד הכפר הבדואי בסמת טבעון נורה למוות באותו יום גבר בן 38, ששמו אדם סעדיה.

בשבוע שעבר נורה למוות תושב בענה בן 59, סמוך לכפר דיר אל אסד שבגליל. צוותי טיפול נמרץ איתרו אותו בצומת דיר אל אסד-בענה (כביש 85) כשהוא במכוניתו עם סימני ירי בפלג גופו העליון. במשטרה פתחו בחקירה. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ