דובר הכנסת: הטענות לניגוד עניינים בבקשת החסינות נועדו להלך אימים על יועמ"ש הכנסת

הדוברות הכחישה את הדיווחים שלפיהם ינון יפסול את עצמו מעיסוק בבקשת החסינות של נתניהו. "חוות הדעת מאתמול כנראה אינה מוצאת חן בעיני מי מהצדדים הנוגעים בדבר", נכתב

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
היועץ המשפטי לכנסת איל ינון, בספטמבר. דובר הכנסת מכחיש את הדיווחים בתקשורת
היועץ המשפטי לכנסת איל ינון, בספטמבר. דובר הכנסת מכחיש את הדיווחים בתקשורת

דובר הכנסת פרסם היום (שני) הודעה שבה הוא מכחיש את הפרסומים בכלי התקשורת בדבר פסילתו של היועץ המשפטי לכנסת, איל ינון, מעיסוק בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא טען כי מדובר ב"עניין ציני ומלאכותי שנועד להלך אימים על היועץ המשפטי לכנסת". אתמול העביר ינון חוות דעת שלפיה אין מניעה להקים ועדה מטעם הכנסת שתדון בהענקת החסינות לנתניהו.

בכלי התקשורת נטען כי הסיבה לפסילתו כביכול של היועץ היא חשש לניגוד עניינים עקב מעורבותה של בת זוגו, עו"ד עמית מררי, בהגשת כתבי האישום נגד נתניהו במסגרת עבודתה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. בהודעת דובר הכנסת נכתב כי טענת ניגוד עניינים זו עולה "רק בעקבות מסקנת חוות הדעת מאתמול, שכנראה אינה מוצאת חן בעיני מי מהצדדים הנוגעים בדבר", וכי "היועץ המשפטי לכנסת חתום על הסדר ניגוד עניינים ומקפיד עליו קלה כחמורה במהלך כל השנים שבהם הוא ובת זוגו נושאים בתפקידיהם במקביל".

נתניהו בהודעתו על הגשת בקשת החסינות, בשבוע שעבר
נתניהו בהודעתו על הגשת בקשת החסינות, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

בנוסף, בהודעה הובהר כי ינון לא עוסק בשלב זה בבקשות החסינות עצמן וכי הוא גם לא יעסוק בכך בהמשך. "אם וכאשר יתקיים דיון בבקשות החסינות בכנסת ובטענות המהותיות הקשורות לשיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה להגיש את כתבי האישום, היועץ המשפטי לכנסת לא יעסוק בכך", נכתב בהודעה.

חוות הדעת שהגיש ינון אתמול מגלגלת את ההכרעה על בקשת החסינות לדרג הפוליטי, ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין יוכל כעת לאמץ את חוות הדעת או לדחות אותה. גורמים משפטיים העריכו בשיחה עם "הארץ" כי בג"ץ יתקשה לחייב את אדלשטיין להורות על קיום דיוני החסינות בהתבסס על חוות דעתו של ינון.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ