מעצרו של פעיל השמאל יונתן פולק הוארך עד יום רביעי

פולק ביקש להאריך את מעצרו עד לדיון הבא בעניינו כדי להימנע מהגעה יומיומיות לבית המשפט, לאחר שבית משפט השלום הציע להאריך את המעצר ב-24 שעות. הוא שב וכפר בסמכות ביהמ"ש לדון בקובלנה הפלילית שהוגשה נגדו

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פולק בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, השבוע
פולק בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, השבועצילום: אורן בן חקון

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) את מעצרו של פעיל השמאל ועובד "הארץ", יונתן פולק. תחילה האריך השופט אלעזר ביאלין את מעצרו של פולק ב-24 שעות, אך לבקשתו של העצור - הוא יישאר במעצר עד יום רביעי הבא. 

פולק הסביר כי הליך ההעברות בין בית המעצר לבית המשפט לא מאפשר לשב"ס לספק לו אוכל או בדיקה רפואית. "לא אכלתי כבר שלושה ימים", אמר וביקש להאריך את מעצרו ללא הגבלת זמן. כאמור, השופט הסכים להאריך את המעצר רק עד יום רביעי הבא. פולק אמר עוד בדיון: "אני לא מכיר בסמכותו של בית המשפט הזה לדון. בית המשפט לוקח לעצמו את הזכות להיות חלק בדיכוי ההתנגדות בדיקטטורה הצבאית שמנהלת ישראל בשטחים".

פרקליטתו של פולק, עו"ד גבי לסקי, אמרה בדיון כי "ההליך כולו לא תקין ועל בית המשפט לבדוק את הדבר. אין אפשרות לשלול חירות של אדם על סמך הליך שאינו תקין".

פולק הצהיר השבוע בבית המשפט כי אין בכוונתו להפקיד ערבות בסך 500 שקל שנדרשת לשחרורו, מאחר שהוא מסרב לשתף פעולה עם מערכת המשפט. הוא נעצר ביום שני בעקבות קובלנה פלילית שהגיש נגדו ארגון ימין. השוטרים המתינו לפולק במשרדו במערכת העיתון כדי לממש צו הבאה שהוצא נגדו, כיוון שפולק לא התייצב לדיונים בעניינו. בקובלנה שהגיש הארגון "עד כאן" נטען כי פולק תקף חיילים בהפגנות מחאה בגדה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ