קצין שב"ס נעצר בחשד שהבריח עשרות טלפונים לאסירים ביטחוניים בכלא רמון

הקצין, בדרגת כלאי, חשוד בהחדרת טלפונים לכלא תוך סיוע לארגון טרור, שוחד וקשירת קשר לביצוע פשע

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא נפחא וכלא רמון, בשנה שעברה
כלא נפחא וכלא רמון, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

יחידת להב 433 עצרה הלילה (שני) קצין בשירות בתי הסוהר (שב"ס) בחשד שהבריח עשרות טלפונים לאסירים ביטחוניים של פתח. הקצין, בדרגת כלאי, הבריח על פי החשד את הטלפונים במשך תקופה ארוכה אל בית הסוהר רמון, שבו הוא משרת כסגן מפקד משמרת. מעצרו הוארך היום בשבעה ימים. מחומר החקירה עולה כי על פי החשד שני פלסטינים ממזרח ירושלים ומחברון העבירו לקצין השב"ס סכומי כסף גדולים בתמורה לטלפונים ולכרטיסי סים. 

מהמשטרה נמסר הבוקר כי הסוהר "נעצר בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של החדרת טלפונים סלולריים לכלא תוך סיוע לארגון טרור, קשר אסור בין סוהר לאסירים, שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע". היום בוצעו מעצרים של כמה חשודים נוספים בחשד למעורבות בהעברת הטלפונים. את החקירה מנהלת המשטרה בליווי שב"ס ופרקליטות מחוז דרום. 

אחד העצורים המרכזיים בפרשה הוא עלאא אבו גזר, פעיל פתח מרפיח העצור זה 17 שנה בישראל בחשד לביצוע פיגועים נגד כוחות צה"ל. אבו גזר היה אמור להשתחרר מחר מהכלא הישראלי ולשוב למשפחתו, אולם מעצרו בפרשה הנוכחית עצר זאת. בשל מועד שחרורו הצפוי הוחלט ככל הנראה ביחידה לחקירות סוהרים לבצע היום את המעצרים. 

החקירה התנהלה במשך חודשים, בין היתר בעזרת האזנות סתר. בשבועות האחרונים שב"ס איתר והחרים כמה טלפונים סלולריים בתאים של אסירי פתח בכלא רמון. שני טלפונים נמצאו גם לפני כשלושה שבועות בתא של אסיר מנהלי המזוהה עם חמאס בכלא קציעות.

בשנה שעברה התקין שב"ס משבשי קליטה כדי למנוע מאסירים ביטחוניים לעשות שימוש בטלפונים סלולריים. אולם, בכלא רמון המשבשים הותקנו רק באגף של אסירי חמאס, לא בזה של אסירי פתח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ