נשיא המדינה קיצר ארבעה חודשים ממאסרו בפועל של נוחי דנקנר בשל מצבו הרפואי

ריבלין המיר ארבעה חודשים מתקופת מאסרו של איש העסקים - שהורשע בהרצת מניות ונידון לשלוש שנות מאסר - במאסר על תנאי. זאת, בהסתמך על חוות דעת רפואית שקבעה כי מצבו הבריאותי הידרדר בכלא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנקנר בכניסה לכלא מעשיהו ברמלה, ב-2018
דנקנר בכניסה לכלא מעשיהו ברמלה, ב-2018 צילום: עופר וקנין

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, קיצר היום (שני) ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל של איש העסקים נוחי דנקנר, בשל מצבו הרפואי. העונש בפועל יומר במאסר על תנאי, שיתווסף לעונש המותנה שהוטל עליו כשהורשע בהרצת מניות. בעקבות ההחלטה צפוי דנקנר להתייצב בימים הקרובים מול ועדת השחרורים, שעשויה לקצר את עונשו עוד יותר במסגרת קיצור מינהלי. אם תאשר זאת, דנקנר עשוי להשתחרר מהכלא עוד החודש. 

על דנקנר, יו"ר קבוצת IDB לשעבר, נגזרו שלוש שנות מאסר והוא החל לרצות את עונשו לפני כ-15 חודשים - באוקטובר 2018. בפברואר אשתקד הגיש את בקשת החנינה יחד עם בקשה למחוק את המרשם הפלילי שלו - כאשר האחרונה נדחתה.

דנקנר בבית המשפט העליון, ב-2018צילום: אמיל סלמן

מבית הנשיא נמסר כי ההחלטה להמיר את מאסרו של דנקנר התקבלה על בסיס מצבו הרפואי. "מדובר בנסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין ואשר על פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד במהלך מאסרו ומחייבות התערבות רפואית דחופה", נמסר.

רופאיו של דנקנר זומנו בשבוע שעבר לבית הנשיא על מנת לתת חוות דעת רפואית בנוגע למצבו. איש העסקים צפוי לעבור ניתוח בבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שחרורו. 

בשבוע שעבר סגרה הפרקליטות את החקירה הפלילית שנפתחה נגד דנקנר בעודו בכלא, שהביאה להקפאת הטיפול בבקשת החנינה שלו. פרקליטות מחוז המרכז סגרה את החקירה בעילה של חוסר ראיות מספיקות, לאחר שהמשטרה לא מצאה די ראיות שיגבו את גרסת האסיר שהתלונן נגד דנקנר ושכלוא איתו באותו האגף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ