אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

העבריין בני שלמה ו-35 חשודים נוספים, חלקם חברים בארגון הפשיעה בראשותו, נעצרו בתחילת השבוע בחשד לעבירות הלבנת הון והעלמת מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים - כך הודיעה היום (שישי) המשטרה. מעצרם של 26 מהחשודים, בהם שלמה, הוארך במהלך השבוע.

לפי החשד, שלמה וחשוד נוסף הפיצו חשבוניות מס פיקטיביות בסך כחצי מיליארד שקלים, בגינם הם קיבלו החזרי מס מהמדינה. בין היתר, בפעילות היה מעורב בית עסק לחלפנות כספים ("צ'יינג'") בנתיבות, שלפי החשד שימש את הארגון להלבנת הכסף. בית המשפט הוציא צו לסגירת העסק. במקביל, שלמה חשוד גם כי היה מעורב בפיצוץ רכב באשקלון בתחילת החודש, שבו נפצע עבריין אחר.

שוטרים בדירת אחד החשודים, השבועצילום: דוברות המשטרה

שלמה, שהיה חבר בארגון הפשיעה של העבריין שלום דומרני, החליט להתפצל ממנו ולהקים יחד עם אחיו שלום שלמה ארגון עצמאי שפועל בדרום. ב-2015 נורה שלום שלמה למוות בעת ששהה ברכבו במושב בחבל לכיש. ב-2016 נעצר בני שלמה בנתב"ג בחשד לעבירות של סחיטה באיומים, סחר בסמים ועבירות אלימות.

מהמשטרה נמסר כי בפשיטה נתפסו כספות, כסף מזומן רב וצ'קים על סך מיליוני שקלים, וכן תכשיטים וכמה רכבי יוקרה. בנוסף, הוקפאו נכסים לחילוט המוערכים בעשרות מיליוני שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ