ביהמ"ש גזר עשר שנות מאסר על נהג שהרג שמונה בני משפחה בכביש 90

מלבד המאסר קבע המחוזי בבאר שבע כי לורן אנקרי ישלם 150 אלף שקל למשפחת עטר מפסגות, לאחר שהרג את בני המשפחה בתאונה באוקטובר 2018. בהחלטתו כתב השופט: "מדובר במוות קשה ואכזרי. משפחה שלמה נמחקה מעל פני האדמה"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צוותי זק"א בזירת התאונה בכביש 90, באוקטובר 2018
צוותי זק"א בזירת התאונה בכביש 90, באוקטובר 2018צילום: נתי שפירא
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (רביעי) 10 שנות מאסר בפועל על לורן אנקרי, שהרג שמונה בני משפחה בתאונת דרכים בכביש 90 לפני כשנה וחצי. נוסף על עונש המאסר גזר ביהמ"ש על אנקרי 150 אלף שקל כתשלום פיצויים למשפחת עטר.

בהחלטתו קבע השופט דניאל בן טולילה כי "הנאשם פגע פגיעה קשה בערך החיים ופגע פגיעה קשה בתא המשפחתי" וכי "מדובר במוות קשה ואכזרי - משפחה שלמה נמחקה מעל פני האדמה". בתאונה נהרגו אב המשפחה יריב (בן 45), אם המשפחה שושי (בת 47) וששת ילדיהם: יעקב ישראל (12), עטרת (11), איילה (9), מוריה (7), ידיד (5) ואביגיל (3). 

צוותי זק"א בזירת התאונה סמוך לים המלח, באוקטובר 2018
צוותי זק"א בזירת התאונה סמוך לים המלח, באוקטובר 2018צילום: נתי שפירא

השופט ציין כי מחומר החקירה ומתיאור התאונה עולה "שיציאתו של הנאשם לעקיפה היתה בבחינת סיכון משמעותי, אותו נטל לא רק מתוך כך שלא יכול היה להשלימה, אלא גם בשל חוסר יכולתו לתקן את תוצאות נטילת הסיכון לאחר שכבר סטה למסלול הנגדי", בדבריו, מתייחס השופט לכך שאנקרי לא שב למסלול לאחר שראה את רכבם של משפחת עטר מולו.

אנקרי, שבעת התאונה נסע עם אשתו ובתו, הורשע בהריגה בקלות דעת ועקיפה בדרך לא פנויה במסגרת עסקת טיעון. סעיף נהיגה תחת השפעת סם, שנכלל בכתב האישום המקורי, נמחק בעסקת הטיעון. בעבר הוא הורשע ב-22 עבירות תנועה.

בשלב הטיעונים לעונש, שהתקיים בחודש שעבר, דרשה אמו של האב יריב להטיל על אנקרי את העונש המרבי. "הנהג הזה הרג גם אותי, לא אותם... הילדים שלי יתומים מאבא, עכשיו הם יתומים מאימא גם, אני לא מתפקדת בכלל". האם, ציונה, טענה שניגשה לאשתו של אנקרי מחוץ לאולם בית המשפט והציגה לה את תמונות נכדיה שמתו בתאונה. בתגובה, כך על פי האם, אשתו של אנקרי אמרה: "לכי לכי, יש לנו מספיק צרות".

שושי ויריב עטר עם ילדיהם ידיד (בידי אמו), איילה (מימין), אביגיל, מוריה, עטרת ויעקב ישראל
שושי ויריב עטר עם ילדיהם ידיד (בידי אמו), איילה (מימין), אביגיל, מוריה, עטרת ויעקב ישראלצילום: דוברות פסגות

אנקרי, שמסר הצהרה באותו הדיון, אמר שהוא לוקח את מלוא האחריות על התאונה. "אני כל כך מצטער על התאונה... על היום המקולל הזה, שלקח איתו שתי משפחות יקרות, הן משפחת עטר שנמחקה מהעולם ברגע אחד והן את משפחתי שנהרסה והתפרקה לחלוטין".

תוואי כביש 90 באזור התאונה דו-סטרי, בעל נתיב אחד לכל כיוון וללא גדר הפרדה. על פי נתוני עמותת אור ירוק שהתפרסמו בסוף 2018, בכביש 90 אירעו בעשור האחרון כ-1,350 תאונות דרכים שבהן נהרגו 120 בני אדם. מעל 4,000 בני אדם נפצעו, 374 מהם באורח קשה. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ