קצא"א הורשעה בפגיעה באלמוגים ובדגים במהלך עבודות בנמל אילת

בית משפט השלום באילת הרשיע את החברה בפגיעה באלפי פריטים מוגנים במהלך שיפוץ שערכה בנמל בעיר. רשות הטבע והגנים לא עודכנה מראש בביצוע העבודות

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגיעה שגרמה חברת קצא"א למפרץ אילת בעבודות שיפוץ שערכה ב-2014
הפגיעה שגרמה חברת קצא"א למפרץ אילת בעבודות שיפוץ שערכה ב-2014צילום: ד"ר אסף זבולוני / רשות הטבע והגנים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום באילת הרשיע הבוקר (חמישי) את חברת קו צינור אילת-אשקלון (קצא"א) בפגיעה בערכי טבע מוגנים בנמל אילת. החברה הורשעה בכך שבמהלך עבודות שיפוץ בנמל פגעה באלפי אלמוגים, דגים וחסרי חוליות.  

התקרית התרחשה בינואר 2014, כאשר במהלך עבודות הפירוק שערכה חברת מרינה דרומית דייורס בע"מ נפלו מהמזח קלונסאות למי המפרץ. לפי הכרעת הדין, הדבר פגע ביותר מ-2,600 אלמוגים ובכמות רבה של בעלי חיים שתלויים באלמוגים למחייתם. מעבר לכך נפגעו או מתו דגים וחסרי חוליות, לרבות 665 אלמוגים שגילם היה עשוי להגיע ל-50 שנה, ושיקומם יימשך שנים רבות. החברה לא תיאמה או עדכנה את רשות הטבע והגנים לפני שערכה את העבודות. 

פגיעת האלמוגים מעבודות השיפוץ שערכה חברת קצא"א ב-2014 צילום: ד"ר אסף זבולוני / רשות הטבע והגנים

בהתייחס לסוגיה הראשונה קבע השופט כי היה צורך לפנות לרשות הטבע והגנים בטרם תחילת העבודות ולתאם אותם. בהחלטתו ציין השופט כי הסיבה לכך שקצא"א או הנאשמים האחרים לא פנו אל רשות הטבע והגנים עשויה להיות כלכלית, שכן אם היו פונים אליהם ומתאמים איתם, הדבר עשוי היה לגרור הוצאות נוספות. בנוגע להיקף הפגיעה, השופט ציין כי הנאשמים ניסו להמעיט מאחריותם לנזק שנגרם בנמל. עם זאת, לאחר שמיעת העדויות וקריאת חוות הדעת שהוגשו, אמר אורינוב כי שוכנע מעבר לכל ספק סביר שהחברה אשמה בכל הנזק שנגרם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ