שפי פז ושני פעילי ימין נוספים הואשמו בריסוס כתובות נאצה בשגרירות האיחוד האירופי

השלושה תיעדו עצמם מרססים את הכתובות "כסף גרמני הורג יהודים" ו"האיחוד האירופי החוצה", והם נאשמים בעבירות שהעונש בגינן הוא עד שש שנות מאסר. פז: "זו אכיפה בררנית"

בר פלג
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שפי פז בתל אביב, באוגוסט
שפי פז בתל אביב, באוגוסטצילום: עופר וקנין

מחלקת התביעות במשטרה הגישה בשבוע שעבר כתב אישום נגד פעילי הימין שפי פז, מירב חג'אג' ודורון אברהמי בגין ריסוס כתובות נאצה בשגרירות האיחוד האירופי ברמת גן. השלושה, המיוצגים בידי עו"ד איתמר ברקאי, נאשמים בקשירת קשר לעשות עוון, היזק לרכוש במזיד והשחתת פני מקרקעין - עבירות שהעונש המרבי בגינן הוא שש שנות מאסר.

לפי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, השלושה הגיעו למשרדים בחודש ספטמבר עם תרסיסי צבע וריססו על קירות הלובי באנגלית את הכתובות "האיחוד האירופי החוצה" ו"כסף גרמני הורג יהודים", כשאברהמי מתעד את המעשים. בנוסף, חג'אג', שבתה שיר נהרגה בפיגוע בארמון הנציב ב-2017, הדביקה על הקירות תמונות של ילדים שנרצחו בפיגועים שלטענתה מומנו בכספי האיחוד.

כתובות הנאצה שרוססו על דלתות שגרירות האיחוד

לפי האישום, כשמאבטח שהבחין בשלושה דרש מהם לחדול ממעשיהם, הם סירבו וצעקו לו בין השאר "גרמנים רוצחים" ו-"האיחוד האירופי רוצח". לאחר מכן הקריאה פז הצהרה פוליטית שהכינה מבעוד מועד ושפכה בקבוק בצבע אדום על הקיר ועל הרצפה. עלות הנזק שנגרם למקום נאמדת ב-1,500 שקלים. התיעוד הופץ ברשתות החברתיות.

פז אמרה בתגובה לכתב האישום: "ברגע ששני אנשים מבצעים פעילות מחאה יש קשירת קשר. איזו פעולת מחאה היא לא קשירת קשר? יש פה לחץ וברור לי שמנסים לרצות את האיחוד האירופי, שר החוץ אמר באותו יום שהם ימצו את הדין איתנו והם חייבים להראות לאיחוד האירופי שהם מעמידים למשפט. אני אשמח מאוד לעמוד בבית המשפט ואני גאה לעמוד למשפט. זו אכיפה בררנית ולא שוויונית".

חג'אג' מסרה: "יש להעמיד את האיחוד האירופי הצבוע לדין ולא אותנו. הם אלה שמממנים פה עשרות ארגונים, בהם החזית העממית, שמתחזים לארגונים הומניטריים ושרוצחים את ילדינו ונותנים רוח גבית לטרור. הכסף שלהם מגן על מחבלים ומשפחותיהם בבתי המשפט, מעודד לחץ בינלאומי על ישראל ומכפיש את חיילי צה"ל. הכסף האירופי מגן גם בימים אלה על משפחתו של המחבל אשר רצח את שיר שלי, עושה וידוא הריגה פעם אחר פעם לנו המשפחות השכולות כאשר הוא יורק בפנינו עם כספי הדמים שלו. אנו נגיע למשפט ונחשוף את השקרים האמיתיים של אותם צבועים".

נגד פז עומד כתב אישום נוסף בעוון השחתת מקרקעין בגין ריסוס כתובות נאצה נגד מבקשי מקלט בגינת לוינסקי שבדרום תל אביב. לפי האישום, שהוגש בספטמבר האחרון, באוקטובר 2018 היא ריססה את הכתובות: "גירוש עכשיו", "גירוש" ו"חולדאי טרוריסט". המשפט צפוי להתחיל בחודש הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ