נוחי דנקנר שוחרר מהכלא לאחר שעונשו קוצר

דנקנר הורשע בהרצת מניות ונידון לשלוש שנות מאסר, אך בחודש שעבר קיצר הנשיא ריבלין את תקופת המאסר בפועל שלו בשל מצבו הרפואי, והוא שוחרר אחרי שנה וארבעה חודשים

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנקנר, הבוקר ביציאה מכלא ניצן
דנקנר, הבוקר ביציאה מכלא ניצןצילום: מוטי מילרוד

איש העסקים נוחי דנקנר שוחרר הבוקר (ראשון) מכלא ניצן בתום ריצוי שנה וארבעה חודשי מאסר, לאחר שעונשו קוצר. על דנקנר, יו"ר קבוצת IDB לשעבר, נגזרו שלוש שנות מאסר לאחר שהורשע בהרצת מניות. בקשתו למחוק את הרישום הפלילי שלו נדחתה.

ביום חמישי קיבלה ועדת השחרורים את בקשתו של דנקנר לשחרור מוקדם לאחר שפרקליטות המדינה הודיעה כי היא אינה מתנגדת לכך. התייצבותו מול הוועדה באה בעקבות החלטת נשיא המדינה ראובן ריבלין לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שלו בשל מצבו הרפואי. העונש בפועל יומר במאסר על תנאי, שיתווסף לעונש המותנה שהוטל עליו כשהורשע בהרצת מניות. 

דנקנר יוצא מהכלא, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

בדבריו בפני הוועדה, אמר דנקנר: "כל חיי הייתי איש שומר חוק. היום אני מבין שהעבירות שביצעתי היו חמורות, ואני מתחרט על מעשיי, שהיו טעות חמורה ביותר שבוצעה מתוך פזיזות בניגוד לדרך בה פעלתי עד אותו יום מר ונמהר".

מהפרקליטות נמסר כי חוות דעת טיפוליות ואלה של שב"ס "מלמדות על הליך טיפולי משמעותי שעבר האסיר בין כותלי הכלא ושבמהלכו, בין היתר, הביע חרטה ולקח אחריות מלאה על המעשים שביצע ובגינם הורשע. בנוסף, הפרקליטות נתנה משקל לתוכנית השיקום של הרשות לשיקום האסיר, למצבו הרפואי, ולאינטרס הציבורי של שיקום ומתן הזדמנות למי שריצה את עונשו ועמד בכל הפרמטרים הקבועים בחוק".

ריבלין מסר כי ההחלטה להמיר את מאסרו של דנקנר התקבלה על בסיס מצבו הרפואי. "מדובר בנסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין ואשר על פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד במהלך מאסרו ומחייבות התערבות רפואית דחופה", נמסר.

רופאיו של דנקנר זומנו לבית הנשיא על מנת לתת חוות דעת רפואית בנוגע למצבו קודם להחלטה, והוא צפוי לעבור ניתוח בבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שחרורו. 

בחודש שעבר סגרה הפרקליטות את החקירה הפלילית שנפתחה נגד דנקנר בעודו בכלא, שהביאה להקפאת הטיפול בבקשת החנינה שלו. פרקליטות מחוז המרכז סגרה את החקירה בעילה של חוסר ראיות מספיקות, לאחר שהמשטרה לא מצאה די ראיות שיגבו את גרסת האסיר שהתלונן נגד דנקנר ושכלוא איתו באותו האגף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ