ניצבת לא תעמוד לדין משמעתי כי הממצאים נגדה הוגשו כשהיתה בחופשת שחרור

מ"מ המפכ"ל מוטי כהן החליט לא לנקוט הליכים נגד גילה גזיאל, ראשת אגף משאבי אנוש לשעבר, שנחשדה באי דיווח על הטיית מכרזים ובמחיקת תכתובות בנושא. מח"ש סגרה את התיק הפלילי נגדה והמליצה לטפל בה משמעתית

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גזיאל בתל אביב, ב-2018
גזיאל בתל אביב, ב-2018צילום: מגד גוזני

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, החליט שלא לנקוט בהליכים משמעתיים נגד ראש אגף משאבי אנוש לשעבר במשטרה, ניצבת גילה גזיאל. גזיאל נחקרה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בדצמבר 2018 בחשד למרמה והפרת אמונים, לאחר שבדיקת מבקר המדינה העלתה חשד כי ידעה שמפקדים תחתיה היטו מכרזים להפקת אירועים, ובהם אירוע הפרידה מהמפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו ב-2015. אולם מ"מ המפכ"ל נימק את החלטתו שלא להעניש את גזיאל מכיוון שמח"ש העבירה את חומריה החקירה שלה כשהיא "היתה כבר בחופשת שחרור".

ב-2018 נחשף ב"הארץ" החשד כי גזיאל מחקה מיילים ממחשבה האישי הקשורים להפקת האירוע. בחקירתה הכחישה הניצבת כי ידעה על מעשי פקודיה שהיטו מכרזים, וכן טענה כי למספר שוטרים אחרים היתה גישה לחשבון המייל שלה. בסיום החקירה הוחלט לסגור את התיק הפלילי, אולם הוחלט כי יש להמליץ על העמדתה לדין משמעתי במשטרה.

מ"מ המפכ"ל, מוטי כהן, בדצמבר האחרון באריאלצילום: מוטי מילרוד

אלא שעתה מתברר כי בפועל, במח"ש נמנעו במשך תקופה ארוכה מלהעביר למשטרה את חומרי החקירה בעניינה, כשבינתיים יצאה גזיאל לחופשת פרישה. אתמול (חמישי) הודיעה היועצת המשפטית של המשטרה לעו"ד פיני פישלר, אשר היה מיוזמי בדיקת המבקר בעניין מסיבת הפרידה של דנינו, כי מ"מ המפכ"ל החליט שלא לנקוט נגד גזיאל בהליכים כלשהם. "בבסיס ההחלטה עמדו שיקולים שונים, במיוחד עניין העיתוי – העובדה שחומר החקירה הועבר למשטרה כשניצבת גזיאל כבר עזבה את תפקידה ושהתה בחופשת פרישה", כתבה תנ"צ אילת אלישר, יועצת המשטרה.

בדיקת מבקר המדינה דאז יוסף שפירא נפתחה ביולי 2015, כאשר במאי 2017 הועברו החומרים שאסף לידי מח"ש. רק בשלהי תפקידה כראש אגף משאבי אנוש, בדצמבר 2018, נחקרה גזיאל כחשודה בתיק, זאת בעוד שאר פקודיה החשודים וכן אזרחים נחקרו קודם לכן. ההמלצה לסגור את התיק ולהעבירו לדין משמעתי התקבלה באפריל 2019, כשגזיאל כבר עזבה את תפקידה.

ממשטרת ישראל נמסר: "חומר החקירה בעניינה של ניצבת גילה גזיאל הועבר למשטרת ישראל לצורך בחינה בעת היותה בחופשת פרישה. עיון מעמיק בחומר העלה כי הליך הרכש אומנם בוצע בעת ששימשה כראש אגף משאבי אנוש, אך אין טענה כי ביצעה או הורתה עליהן וכלל לא ברור אם ידעה בפועל על קיומן. עקב פרישתה התייתר הצורך לבחון אמצעים פיקודיים. על כן, בנסיבות אלה הוחלט שלא לנקוט בצעדים כלשהם. יחד עם זאת חשוב לומר כי נבחנו וטוייבו הליכי הרכש באגף תמיכה לוגיסטית תוך יישום תהליכי עומק ארגוניים על מנת להימנע מאירועים דומים בעתיד. בהקשר זה יושמו הליכי עבודה ברורים, בוצעו הכשרות מתאימות והודקו הליכי הפיקוח והבקרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ