יותר ממאה מכוניות הושחתו בגוש חלב שבגליל ולצידן כתובות "להפסיק להתבולל"

לפי ראש המועצה נוקבו צמיגים של כמעט 170 מכוניות. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לפשע שנאה. נתניהו: נמצא את מפירי החוק, איננו מוכנים לקבל התקפות על אזרחינו

ג'קי חורי
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת הכתובות שרוססו בג'ש, הבוקר
אחת הכתובות שרוססו בג'ש, הבוקרצילום: גיל אליהו

גלגלים של יותר ממאה כלי רכב נוקבו הבוקר (שלישי) בגוש חלב (ג'ש) שבגליל העליון. במקום רוססו גם כתובות שבהן נכתב "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". המשטרה פתחה בחקירה בחשד לפשע שנאה.

ראש המועצה אליאס אליאס אמר ל"הארץ" כי נוקבו צמיגים של כמעט 170 מכוניות, "שכונה שלמה" לדבריו. הוא הוסיף כי אחת מהכתובות רוססה על מסגד. "אני לא יודע למה שמו אותנו על הכוונת. זו פעם שנייה בתוך שבעה חודשים", אמר אליאס. ביולי נוקבו צמיגים של 23 מכוניות בגוש חלב, וכתובות רוססו על קירות ביישוב ועל אחת המכוניות.

אליאס הוסיף כי "זו הרגשה לא נעימה. לא יודע למה אנשים כאלה צריכים להטיל אימה על כל היישוב". עוד אמר ראש המועצה: "אנחנו יישוב שקט. יש אוזלת יד של הגורמים שאמורים להשליט סדר". המועצה המקומית תקיים היום ישיבת חירום ותפנה במכתב לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בבקשה כי יתערב בנושא.

תושבת השכונה המזרחית ביישוב, אמירה חליחל, סיפרה שהצמיגים של שתי המכוניות של משפחתה הושחתו. "זה מחזה מאוד קשה, בעיקר כשזה חוזר על עצמו", אמרה, "נתקלנו בזה כבר כמה פעמים ולא שמענו על שום מעצרים או פעולות שננקטו שיכולים להרתיע את מי שעושה זאת".

חליחל הוסיפה כי בדיקה במצלמות העלתה שהחשודים הגיעו למקום בין 2:30 ל-3:00 לפנות בוקר. "אנחנו לא יודעים מאיפה מגיעים אותם אנשים אבל זה תפקידה של המשטרה, ולא התפקיד שלנו כתושבים", אמרה.

אחת מהמכוניות שניזוקו בג'ש, הבוקרצילום: גיל אליהו

חבר המועצה מוחמד חליחל הוסיף כי "האירוע שחוזר על עצמו ובהיקף הזה מחייב שמישהו יפעל ומהר להביא את האשמים לדין". לדבריו, "אולי בפעם הבאה זה יהפוך לאירוע הרבה יותר מסוכן ואולי פגיעה בבתים ופגיעה באנשים. מישהו צריך להתעשת ולבצע את תפקידו ולהביא למעצרים". 

תושב ג'ש, יעקוב ג'רייס, סיפר ששלושה מרכביו ניזוקו הלילה. הוא אמר שראה את הנזק למכונית שלו, של אשתו ושל בנו כשיצא לעבודה ב-7:30 בבוקר. "בהתחלה לא הבנתי מה קרה, אם מדובר במעשה קונדס או סתם בריונות", סיפר, "אבל כשראיתי את הכתובות וראיתי שגם יש נזק אצל השכנים הבנתי שמדובר באירוע הרבה יותר חמור וכי מדובר במה שמוגדר כתג מחיר". ג'רייס הוסיף כי העובדה שתקרית דומה אירעה בקיץ מראה כי "אותם גורמים לא ממש נרתעים ולכן אנו מקווים שהפעם המשטרה תעשה משהו ותביא למעצרים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה "את כתובות הנאצה והשחתת הרכוש בכפר ג'ש". לדבריו, "אנחנו נמצא את מפירי החוק ונמצה עמם את הדין. איננו מוכנים לקבל התקפות כלשהן על אזרחינו". יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מסר כי ההשחתה בג'ש היא "מעשה גזעני ומזעזע". גנץ הוסיף כי הוא "סומך על רשויות אכיפת החוק שימצאו את העבריינים וימצו איתם את הדין".

המשטרה מסרה כי היא "רואה בחומרה ומוקיעה כל פשעי שנאה לאומנית ותפעיל את כל האמצעים שברשותה בשילוב גורמים נוספים, לאיתור זהות החשודים ולהבאתם לדין".

מארגון תג מאיר נמסר: "יש לגנות בתוקף את התקפת הטרור היהודי, המכונה 'תג מחיר', הלילה על היישוב ג'ש". הארגון הוסיף: "תושבי ג'ש מותקפים תדירות בשנים האחרונות על ידי פושעי תג מחיר ללא עצורים וללא העמדות לדין. יש לעצור את פעילי הטרור היהודי ומיד".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ