חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק נעצר בהר הבית; שוטרים ערכו חיפוש בביתו

לטענת פעילי ארגוני המקדש, הוא נעצר לאחר שהלך לאט מדי. לפי המשטרה, גליק נכנס למקום ללא תיאום, הסתובב בו בניגוד לכללי הביקור וסירב להישמע להוראות. סמוך לשעה 23:30 בערב הגיעו שוטרים לביתו של גליק כדי לערוך חיפוש בחשד לשיבוש חקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהודה גליק בדרכו להר הבית, ב-2017
יהודה גליק בדרכו להר הבית, ב-2017צילום: אמיל סלמן

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק נעצר הבוקר (שלישי) בהר הבית, נאזק והובל לתחנת המשטרה. לטענת פעילי ארגוני המקדש, הוא נעצר לאחר שהלך לאט מדי וסירב להיענות להוראות השוטרים למהר.

בשעות הערב המאוחרות, סמוך ל-23:30, כתב גליק בחשבון הטוויטר שלו כי שוטרים הגיעו לביתו על מנת לערוך חיפוש בחשד לשיבוש הליכי חקירה, בעקבות מעצרו הבוקר. גורם במשטרה אמר בשיחה עם "הארץ" כי החשד הוא לעבירת שיבוש חמורה. גליק צפוי להיות מעוכב לחקירה בעקבות החיפוש.

המבקרים היהודים הדתיים בהר הבית נדרשים לציית לשוטרים המלווים אותם ואינם מורשים להסתובב באופן חופשי. מדי פעם עוצרת המשטרה פעילים שמפירים את נוהלי הביקור בהר. בסרטונים שקדמו למעצר נראה גליק מלווה בשוטרים שמנסים לזרז אותו, בזמן שהוא צועד באיטיות תוך כדי קריאה או כתיבה בטלפון הנייד. מוקדם יותר הבוקר ביקר גליק במקום עם שני חברי קונגרס מארה"ב.

המשטרה מסרה כי ביקור גליק וחברי הקונגרס "הסתיים ללא אירועים חריגים", אולם לאחר מכן חבר הכנסת לשעבר חזר להר הבית "ונכנס ללא תיאום עם השוטרים". לפי המשטרה, גליק "החל להסתובב בהר הבית בניגוד לכללי הביקור הנהוגים במקום, אותם מכיר מביקוריו הקודמים. הוא סירב להישמע להוראות השוטרים ולהתלוות אליהם, תוך המשך יצירת פרובוקציה מולם, דבר שאילץ אותם לעכב אותו".

עוד נמסר מהמשטרה כי השוטרים "נאלצו להודיע לו שהוא עצור. גם בשלב זה המשיך במעשיו, דבר שאילץ את השוטרים לאזוק אותו. הוא שוחרר מהאזיקים עוד בשטח ההר ולווה על ידי השוטרים לחקירה". המשטרה הוסיפה כי "במהלך החודשים האחרונים, אותו מבקר הגיע כמה פעמים מדי שבוע על מנת לבקר בהר הבית, בהם כמעט כל ביקור היה מלווה בפרובוקציה שהובילה לא פעם להימנעותם של מבקרים נוספים להצטרף לקבוצתו".

ממטה ארגוני המקדש נמסר: "לא ייתכן שבמקום הקדוש ביותר לעם ישראל, הפורעים מאושרים להלך חופשי והמתפללים היהודים נדחקים לקבוצות מאובטחות ולמסלולי לחץ, שגוררים מעצרים של חפים מפשע על שאינם עומדים בכללים הקשים והמפלים. על הדרג המדיני לדאוג שהר הבית יאובטח כראוי כדי שיהודים יוכלו להלך שם חופשי, או לחלק את שעות הכניסה למקום אם אין מענה אבטחתי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ