מפקד משטרת קרית מלאכי הודח לאחר שפקודיו לעגו לעצור אתיופי

סגן-ניצב שי מזרחי יישאר במשטרה ויועבר לתפקיד אחר. שלושת השוטרים שהיו מעורבים בשיחות, וכתבו בין היתר על העצור "בן זונה" יועמדו להליך משמעתי והושעו מתפקידם

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנות בצומת עזריאלי בעקבות מותו של סלומון טקה בידי שוטר, ביולי. חוקר בתחנת קרית מלאכי כתב בקבוצה על תמונתו של עצור פצוע: "אכל הרבה כביש וגז פלפל"
הפגנות בצומת עזריאלי בעקבות מותו של סלומון טקה בידי שוטר, ביולי. חוקר בתחנת קרית מלאכי כתב בקבוצה על תמונתו של עצור פצוע: "אכל הרבה כביש וגז פלפל"צילום: תומר אפלבאום

מפקד תחנת משטרת קרית מלאכי, סגן ניצב שי מזרחי, הודח אתמול (ראשון) מתפקידו בעקבות פרסום הודעות מזלזלות של פקודיו נגד בני העדה האתיופית שהיו בטיפול התחנה. מזרחי יישאר במשטרה, ויועבר לתפקיד אחר. שלושה שוטרים שהיו מעורבים בשיחות שפורסמו יעמדו לדין משמעתי והוצאו לחופשה כפויה.

בהודעות, שפורסמו בשבוע שעבר בכאן 11, נחשף יחס מזלזל של השוטרים בתחנה כלפי בני העדה האתיופית שהיו בטיפול התחנה. באחד המקרים, נשלחה בקבוצה תמונתו של עצור שהובא אל התחנה אזוק ומדמם וקצין החקירות כינה אותו "בן זונה". חוקרת אחרת כתבה כי הוא "נראה מדהים", והוסיפה אימוג'י מאוהב. "כן, צבעוני כזה", השיב הקצין.

שוטרים בקרית מלאכי ממתינים לתחילת ההפגנות על רקע מותו של סלומון טקה, ביוליצילום: אליהו הרשקוביץ

בהמשך, לאחר שנשלחה תמונה נוספת של העצור כשהוא פצוע כתבה החוקרת: "אוו, צלקת מהמשטרה לכל החיים". חוקר נוסף כתב: "(הוא) אכל הרבה כביש וגז פלפל". בקבוצת הווטסאפ חברים כ-30 קצינים, חוקרי משטרה, בלשים ורכזי מודיעין.

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר בתגובה לפרסום ההודעות: "אני רואה בחומרה כל התבטאות מעין זו שאינה מייצגת את ערכי הארגון ואינה מאפיינת את שוטרי משטרת ישראל". את הבדיקה של התנהלות השוטרים ניהל מפקד מחוז הדרום, ניצב יורם סופר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ