רצח בהוד השרון: אב דקר למוות את בתו התינוקת, האם ובת נוספת במצב קשה

האב, בן 33, חשוד כי דקר את אשתו ואת שתי בנותיו בביתם וניסה להתאבד. הוא קשר עצמו למעשים ופונה לבית החולים כשהוא עצור ומצבו קל-בינוני. המשפחה לא היתה מוכרת לרווחה או למשטרה

בר פלג
בר פלג
שוטרים בזירת הרצח, הבוקר. האחות שמעה צעקות מהבית והזעיקה את הכוחות
שוטרים בזירת הרצח, הבוקר. האחות שמעה צעקות מהבית והזעיקה את הכוחותצילום: מוטי מילרוד

רצח בהוד השרון: גבר דקר הבוקר (שישי) את אשתו ואת שתי בנותיו בביתם וניסה להתאבד. בת אחת, תינוקת בת עשרה חודשים, נפצעה באורח אנוש וכעבור זמן קצר נקבע מותה. האם ובת נוספת, ילדה בת שלוש, נפצעו באורח קשה. לחיי האם נשקפת סכנה. מצבו של האב קל-בינוני.

הגבר, בן 33, קשר עצמו למעשים בפני השוטרים. הוא נעצר בחשד לרצח וניסיון רצח, ופונה לבית החולים מאיר בכפר סבא תחת שמירה. בית משפט השלום בפתח תקוה האריך את מעצרו ביומיים. בדיון, שהתקיים בהיעדרו של החשוד משום שהוא מורדם ומונשם, אמר נציג המשטרה כי לא ידוע על רקע פסיכיאטרי שלו. מפקד תחנת כפר סבא, סגן ניצב יורם ברינה, אמר כי המשפחה לא מוכרת למשטרה, ובעירייה מסרו כי היא אינה מטופלת ברווחה. שמות החשוד והקורבנות אסורים בפרסום עד לדיון הבא.

זירת הרצח בהוד השרון, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

המשפחה מתגוררת ביחידת דיור הסמוכה לבית הוריה של האשה, שלא היו בבית הבוקר. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי אחותה של האשה, שגרה בשכנות גם כן, שמעה צעקות מהבית, נכנסה פנימה, ראתה את אחותה מנסה לברוח מבן הזוג כשהיא פצועה והזעיקה את צוותי ההצלה והמשטרה.

המשטרה גבתה עדות מאחותה של האשה, שככל הנראה היתה עדה לחלק מהמעשים. כשצוותי ההצלה הגיעו לזירה הם איתרו את האם דקורה בחצר בית הוריה, בת השלוש נמצאה פצועה על הספה בסלון בית ההורים ואילו התינוקת אותרה בסלון יחידת הדיור במצב אנוש ובהמשך נקבע מותה. בדיון בבית המשפט עלה כי בטרם פונתה לבית החולים, קשרה האשה את החשוד למעשים.

החובשים והפרמדיקים העניקו לבני המשפחה טיפול רפואי במקום ופינו אותם לבתי החולים. בבית החולים מאיר מאושפזת בת השלוש במצב קשה ויציב ובבית החולים בילינסון בפתח תקוה מאושפזת האם במצב קשה כשנשקפת סכנה לחייה. 

"השמיים נפלו עלינו", אמרה אמה של האשה הפצועה. "אנחנו משפחה רגילה, נורמטיבית. אין לנו מושג מה גרם לזה". בת דודתה סיפרה לכלי התקשורת כי הרצח הפתיע את המשפחה. "קיבלנו את ההודעה הזאת בהלם מוחלט. לא ידענו שום דבר לפני, לא היתה שום הכנה. כולנו כרגע בשוק, בהלם", אמרה. היא סיפרה כי מדובר היה ב"משפחה חמה, אוהבת, ביחד באירועים, מטיילים, נהנים. שום דבר לא הכין אותנו".

שכנים ששוחחו עם "הארץ" סיפרו כי לא שמעו על מקרים קודמים של אלימות בבית המשפחה ולא היו ערים לנורות אדומות. שכן של המשפחה סיפר: "אף פעם לא היתה בשכונה היסטוריה של זה. היה פה כאוס מטורף. שמעתי צעקות. הייתי בחדר שינה, לא הבנתי מה קרה. שמעתי צעקות של אשה בהיסטריה, שצרחה: 'הוא דקר אותה, הוא הרג אותה'. רצתי מהבית, אחד מבני המשפחה היה שם כבר ומנע ממני להיכנס פנימה ואז ראינו איך מפנים אותה לבית חולים".

ראש העיר הוד השרון אמיר כוכבי אמר: "זה בוקר קשה לעיר ולקהילה שחיה כאן. העירייה נמצאת כאן מהשלבים הראשונים של האירוע עם גורמי רווחה. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע למשפחה בזמנים הקשים האלה. מדובר במשפחה מאוד ותיקה מוכרת ואהובה בעיר, האירוע הזה הוא הלם לכולם".

מנכ"לית שדולת הנשים, מיכל גרא מרגליות, מסרה הבוקר: "זה רצח מתועב ששובר את הלב. זאת לא הפעם הראשונה בה גבר מבצע מעשה כל כך קיצוני, ובכל זאת מעני הטיפול דלים מאוד. עשרות אלפי נשים וילדות וילדים מאוימים על בסיס יומיומי, אבל חייהן של נשים וביטחונן לא נמצאים בסדר העדיפויות של המדינה. בימים הקרובים יתחיל סבב נוסף של משא ומתן קואליציוני. זה הזמן למדיניות ברורה וחסרת פשרות שנועדה לשנות את המצב, שתכלול טיפול משמעותי עבור גברים אלימים וחינוך לשוויון מגדרי לילדים וילדות. רק כך נציל את הנשים והילדות מהרצח הבא".

עידו אפרתי השתתף בהכנת הידיעה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ